BMW Müzesinin 1300 Araçlık Gizli Hazinesi

Bmw Klasikleri Klasik Otomobil Dünyası Klasik Otomobil Müzeleri

 

BMW Müzesinin 1300 Araçlık Gizli Hazinesi

BMW Müzesinin 1300 Araçlık Gizli Hazinesi Münih yakınlarında ismini açıklayamayacağımız bir yerde Bmw Müzesinine ait araçların tutulduğu bakım ve iyileştirme yapıldığı bir depoya ait. Bu alan dışarıdan gelen ziyaretçilere açık bir alan değil. Bu gizemli depo, Bmw prototipleri, son 90 yıl içinde üretilmiş en eski modelleri, Bmw F1 yarış arabalarını, Hollywood filmlerinde kullanılan modelleri ve Bmw motosikletlerinden oluşan paha biçilmez bir koleksiyona ev sahipliği yapıyor. 1300 adet aracın 200 adedi yarış arabalarından, 100 civarındada Mini modellerinden oluşuyor. Haydi gelin şimdi hiç bir yerde göremeyeceğiniz Bmw’ler için, turumuza başlayalım. ( Resimlerin üzerine tıklayarak büyültebilirsiniz.)

BMW Müzesinin 1300 Araçlık Gizli Hazinesinin deposunda koreograflanmış bir yerleşim yok, onun yerine lastik ve yağ kokusunun hakim olduğu ve başka hiç bir yerde bir arada göremeyeceğiniz Bmw modelleri var.

BMW Müzesinin 1300 Araçlık Gizli Hazinesi içinde Bmw Z3 ve Z8’in prototipleri, Bmw M1 Süpercar ve McLaren F1 yarış arabaları ve 1997 yılında Le Mans yarışlarında yarışmış GTR modeli  otomobiller mevcut…

BMW Müzesinin 1300 Araçlık Gizli Hazinesinde en fazla dikkatimi çeken otomobil  bu 16 silindirli canavar oldu 🙂

BMW Müzesinin 1300 Araçlık Gizli Hazinesi içinde yer alan araçlar içinde Kate Moss’un kullandığı özel Mini Cooper, ve Tom Cruise’un 2011 yılında Görevimiz tehlike filminde kullanılan 640’da dikkat çekiyor.

BMW Müzesinin 1300 Araçlık Gizli Hazinesi kapsamında yer alan motosikletleride unutmamak lazım eskiden yeniye her biri ayrı efsane olmuş motosikletlerin bakımları yapıldıktan sonra müzede yerlerini alacakları zamanı bekliyorlar.

Münih yakınlarındaki BMW Müzesinin 1300 Araçlık Gizli Hazinesinin sergilendiği bu depo gibi bir depoyu daha sizlere daha önce tanıtmıştım. 100 yıllık rekabetin başrol oyucusu Mercedes Benz’in benzer şekildeki araçlarını merak ediyorsanız; Mercedes Benz Müzesinin 840 Araçlık Gizli Hazinesi başlıklı yazımı okumanızı tavsiye ederim…

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, yazımızı beğendiyseniz alttaki buton vasıtası ile Facebookta paylaşarak bizlere destek olabilir, bloğumuza Abone olarak yeni yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz. Sürçü lisan ettiysek affola…

 

 

 

 

3 thoughts on “BMW Müzesinin 1300 Araçlık Gizli Hazinesi

  1. Serdar bey merhaba,elinize sağlık
    Youtube’da bir video var yine bu tarz bir depo ve türkiye’de. Bu denli eski modeller yok ama 1000 km ile 50 bin arasında değişen sıfıra yakın kondisyonda araclar var.
    Muhteşem bir galeri burası resmen sanat eserleri var içerde ama her nedense mersedes gibi heyecanlanamıyor insan))))

    1. Merhabalar Serdar bey
      Öncelikle ellerinize sağlık çok güzel ve faydalı bir site yapmışsınız emeğiniz için teşekkür ederiz bilmedigimiz konular hakkında sizin sayenizde öğrendiğimiz çok bilgiler oldu emeğinize sağlık iyi gunler….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir