Cadillac Klasikleri

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın Hızır Reis’i Oktay Kaynarca Klasik Aracını Yeniledi.

Oktay Kaynarca Cadillac Klasikleri arasında en çok tutulan modellerden biri olan Deville Coupe aracını Çağlar Postallı‘nın sahibi olduğu Car-Pro Restoration firmasına restore ettirdi.

Car-Pro Restorationun sahibi Cağlar Postallı Oktay Kaynarca’ya aracını teslim etti.
Oktay Kaynarca’nın 1970 Cadillac Deville Coupesi
Oktay Kaynarca’nın 1970 Cadillac Deville Coupesi

Oktay Kaynarca‘nın bir kaç yıl önce satın aldığı 1970 Cadillac Deville Coupe’si daha önce Koyu yeşil renkteydi. Basında da sıkça yer alan aracı Çağlar Postallı tarafından zorlu bir restorasyon sürecine tabii tutuldu.

Oktay Kaynarca’nın Cadillac Deville Coupesinin Restorasyon önceki durumu.
Oktay Kaynarca’nın Cadillac Deville Coupe aracı
Oktay Kaynarca’nın Cadillac Deville Coupe aracı

Cadillac Deville Coupe baştan aşağı kaporta boya döşeme ve motor ve yürüyen aksam olarak tüm yönleri ile yenilendi. 2.Uluslararası İstanbul Klasik Araç Festivalinde Car-Pro Restoration standında Klasik Otomobil hayranlarının beğenisine sunulan araç, Oktay Kaynarca‘ya Festivalin ikinci gününde Çağlar Postallı tarafından teslim edildi.

Oktay Kaynarca’nın Cadillac Deville Coupe aracı
Oktay Kaynarca’nın Cadillac Deville Coupe aracı
Oktay Kaynarca’nın Cadillac Deville Coupe aracı

Benim de şahsen görüp incelediğim 1970 Cadillac Deville Coupenin GM Cadillac V-8 472 motoru 7.729 cc. hacminde, 375 Hp. gücü olan bu araç 712 Nm. Torka sahip, üç ileri GM Turbo Hydramatic THM-400 otomatik şanzımanı ile 2 tonluk cüssesine rağmen sıfırdan yüze 8.2 saniyede çıkabilen Cadillac Deville, Amerikan arabalarına özgü otomobil konforu ile sürati bir arada sunuyor. Dilerim Oktay Bey aracının keyfini daha uzun yıllar sürer…

Oktay Kaynarca’nın Cadillac Deville Coupe aracı
Oktay Kaynarca Cadillac Deville Coupe aracı

Bundan böyle fırsat buldukça Çağlar beyin restore ettiği güzellikleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Kendisine böyle güzellikleri klasik otomobil piyasasına kazandırdığı için ayrıca teşekkür ederim.

Oktay Kaynarca Cadillac Deville Coupe aracı

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, alttaki linki tıklayarak bir kaç dakikanızı ayırabilirseniz çok sevinirim.

Bloğumuzdan Daha Etkin Faydalanmak İçin Lütfen Okuyunuz!

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!