SATILDI. TK Motors Merkar’dan W111 Mercedes-Benz 250 SE Cabriolet

Satılık W111 Mercedes-Benz 250 SE Cabriolet denince, buna kayıtsız kalacak bir koleksiyoner çok az bulunur. W111 Mercedes-Benz modeli markanın şeytan tüyüne sahip araçlarından birisidir. Özellikle Coupe ve Cabrio modelleri Dünya’nın hangi coğrafyasında olursa olsun aynı ilgi ve alakayı görüyor.

TK Motors Merkar’dan Satılık W111 Mercedes-Benz 250 SE Cabrio
TK Motors Merkar’dan Satılık W111 Mercedes-Benz 250 SE Cabrio

Bir zamanlar benim de iş yerinden komşum olan TK Motors Merkar firmasının sahibi Turgut Karadeniz ve oğlu Tamer Karadeniz tarafından satışa sunulan bu eşsiz araç İstanbul Florya‘daki TK Motors Merkar Showroomunda satışa sunuluyor.

TK Motors Merkar’dan Satılık W111 Mercedes-Benz 250 SE Cabrio
TK Motors Merkar’dan Satılık W111 Mercedes-Benz 250 SE Cabriolet

Tamer Karadeniz ve Babası Turgut bey bu araç ile 5.Mercedes-Benz Bahar Rallisi‘ne katılmışlardı. Aynı aracı bu kez 2.Uluslarası Klasik Araç Festivalinde görünce fotoğraflayıp sizlerle paylaşmak istedim. 1968 model Amerikan Versiyon W111 Mercedes-Benz 250SE Cabriolet‘in motor kapağının altında Sıralı altı silindirli 2.496 cc. hacminde M129 Mercedes-Benz motoru bulunuyor. 150 Hp. güç ve 216 Nm. Tork üreten araç dört ileri otomatik şanzımanı ile 185 Km./h. hıza ulaşabiliyor.

TK Motors Merkar’dan Satılık W111 Mercedes-Benz 250 SE Cabriolet
TK Motors Merkar’dan Satılık Mercedes-Benz 250 SE Cabriolet

W111 Mercedes-Benz serileri arasında en nadir bulunan model olma ünvanını elinde bulunduran W111 Mercedes-Benz 250SE Cabriolet modelinden sadece 954 adet üretildi. Koleksiyoner gözüyle baktığınızda bu konu bu aracın sadece bir taşıt değil aynı zamanda bir yatırım aracı olduğunu ispatlamış oluyor. Mercedes-Benz S Serisi Tarihçesi başlıklı yazımı okuyarak Mercedes-Benz S Serisi hakkında daha geniş bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu eşsiz Mercedes-Benz Klasiği hakkında daha geniş bilgi için Tamer Karadeniz Beyi arayabilirsiniz. Tel: 0 (533) 735 40 82

TK Motors Merkar’dan Satılık Mercedes-Benz 250 SE Cabriolet

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, alttaki linki tıklayarak bir kaç dakikanızı ayırabilirseniz çok sevinirim.

Bloğumuzdan Daha Etkin Faydalanmak İçin Lütfen Okuyunuz!

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.