Cadillac Klasikleri

E-Classics’den 1958 Cadillac Eldorado Seville Coupe

Bugün sizlere 1958 Cadillac Eldorado Seville Coupe‘yi tanıtacağım. Ankara merkezli E-Classics Otomotiv tarafından satışa sunulan Cadillac Eldorado’nun hikayesine ve tarihçesine hep birlikte göz atalım.

1958 Cadillac Eldorado Seville Coupe E-Classics 1

1958 Cadillac Eldorado Seville Coupe,  Ankara Merkezli Ercanlar Otomotiv bünyesindeki E-Classics Otomotiv tarafından  sunuluyor.

Cadillac Eldorado Seville Coupe E-Classics 2

Tamamı orijinal fabrika kondisyonunda ve 74.000 mildeki 1958 Cadillac Eldorado Seville Coupe‘nin 5972cc’lik 365ci V8 motoru ile 335 Hp. güç üreterek, yaklaşık 2.400 Kg. bu devasa aracı sıfırdan yüze 11 saniyede ulaştırabiliyor.

Cadillac Eldorado Seville Coupe E-Classics 365ci V8
Cadillac Eldorado Seville Coupe E-Classics iç dizayn ön
Cadillac Eldorado Seville Coupe E-Classics iç dizayn arka
Cadillac Eldorado Seville Coupe E-Classics 3

1957-1958 yıllarında Tasarımcısı Harley EARL tarafından dizayn edilen 1958 Cadillac Eldorado Seville Coupe, Cadillac’ın İkinci Jenerasyon ( Bazı kaynaklara göre üçüncü ) aracıdır.

1958 Cadillac Eldorado Seville Coupe Katalog

1958 yılında üretilen Cadillac Eldorado modelleri ise şu şekildeydi;

Cadillac Eldorado Biarritz 2 kapılı Covertible
Cadillac Eldorado Brougham 4 Kapılı Hardtop

Cadillac Eldorado Seville Coupe’yi 2018 Klasik Otomobil Festivalinde bizzat inceleme fırsatına sahip oldum. Bu araç hakkında daha geniş bilgi almak için E-Classics linkinden  firmaya ulaşabilirsiniz. Allah hepinizin gönlüne göre versin…

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, alttaki linki tıklayarak bir kaç dakikanızı ayırabilirseniz çok sevinirim.

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!