Mercedes-Benz KlasikleriMercedes-Benz OldiesMercedes-Benz W198 Gullwing

Müzelik Özel Koleksiyon Ürünü 1963 Mercedes-Benz 300SL Roadster 1.900.000 Euro*

Bugün sizlere Almanya’daki Satışa sunulan bir klasikten, 1963 Mercedes-Benz 300SL Roadster  W198’den bahsedeceğim. Ama bu araç öyle kolay bulunacak cinsten bir araç değil.

Satılık Klasik Otomobiller Mercedes-Benz 300SL

Her koleksiyonerin rüyasını süsleyen bu eşsiz klasik tamamen Müze kondisyonunda. Almanya’da daha önce de bazı araçlarını tanıttığım ROSIER Classic Stars GmbH firması tarafından satışa sunuluyor.

Satılık Klasik Otomobiller W198 Mercedes-Benz
Satılık Klasik Otomobiller W198 Mercedes Benz 300SL Piyasası Fiyatları

Bu 1963 Mercedes-Benz 300SL Roadster’e isten rakam 1.900.000 Euro, aynı firma 1955 model Mercedes Benz 300SL Gullwing Martı kanata 1.490.000 Euro isterken bu araç neden daha pahalı olabilir?

Satılık Klasik Otomobiller W198 Mercedes-Benz 300SL Roadster Tarihçesi

Birincisi Hardtop tavanlı Roadster modeli sınırlı sayıdaki üretiminden dolayı oldukça değerli. Mercedes-Benz 300SL in tarihçesi için Efsane Mercedes Benz 300 SL Gullwing Martı Kanat W198 Tarihçesi başlıklı yazımı okumanızı özellikle öneririm…

Satılık Klasik Otomobiller Mercedes-Benz Roadster

İkincisi ise elbette bu aracın bir hikayesinin oluşu, 1963 Mart’ında Amerika’lı ünlü sanat yönetmeni Bernard Otto Gruenke tarafından sipariş edilen Mercesdes-Benz 300SL Roadster’i on yıl boyunca Gruenke kullanmış, daha sonra bir kaç kez el değiştiren 300SL, Almanya’da bir koleksiyoner tarafından satın alınmış.

Satılık Klasik Otomobiller Mercedes-Benz Roadster

Mercedes Benz 300SL Almanya’ya gelmeden önce Amerika’nın Iowa eyaletinde geniş kapsamlı bir restorasyondan geçirilmiş ve günümüzdeki kusursuz haline getirilmiş.

Satılık Klasik Otomobiller Mercedes Benz 300SL Roadster Restorasyon

Mercedes Benz 300 SL kırmızı hakiki deri koltukları, kemik direksiyon ve vites topuzu ile harika bir iç tasarıma sahip. Bu şimdiki otomobillerde bulabileceğiniz bir şey değil…

Satılık Klasik Otomobiller Mercedes Benz 300SL Roadster Kırmızı deri koltuklar
Satılık Klasik Otomobiller Mercedes Benz 300SL Roadster Kemik direksiyon

Eğer bu araca sahip olmayı düşünürseniz, üstteki linkten firma ile irtibata geçebilirsiniz. İthalat konusunda dilerseniz bizde sizlere yardımcı olabiliriz. Allah hepimize böyle bir araca sahip olmayı nasip etsin…

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, alttaki linki tıklayarak bir kaç dakikanızı ayırabilirseniz çok sevinirim.

Bloğumuzdan Daha Etkin Faydalanmak İçin Lütfen Okuyunuz!

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!