Mercedes-Benz KlasikleriMercedes-Benz R107 C107

10 Bin Km.de 1987 Mercedes-Benz R107 500SL Roadster

Bugün sizlere Mercedes-Benz R107 modelleri arasından inanılmaz temizlikte saklanmış 1987 model 500SL roadster modelini tanıtacağım.

Satılık Klasik Mercedes-Benz 500SL
Satılık Klasik Mercedes-Benz 500SL 1987
Satılık Klasik Mercedes-Benz 500SL Düşük Km

Mercedes-Benz’in Classic Center Hannover tarafından satışa sunulan, 1987 model Mercedes-Benz R107 500SL sadece 10.000 km. kullanılmış ve orijinal boyasında.

Satılık Klasik Mercedes-Benz 500SL 10.000 km
Satılık Klasik R107 Mercedes-Benz 500SL
Satılık Klasik Mercedes-Benz 500SL Low Miles

Daha önce sadece bir kullanıcı tarafından kullanılan Mercedes-Benz R107 500SL, Japonya’dan ithal edilmiş. Fakat aracın geçmişine bakıldığında aslında Almanya pazarı için üretilen bir araç olduğu anlaşılıyor.

Satılık Klasik Mercedes-Benz 500SL Sale
Satılık Klasik Mercedes-Benz 500SL Motor Teknik Özellikleri
Satılık Klasik Mercedes-Benz 500SL Teknik Özellikleri

Mercedes-Benz R107 500SL, Metalik Antrasit Gri ( 172 ) ve açık gri deri döşemeleri ile tam bir uyum içinde. Araçta dikkati çeken  diğer unsurlar ise, Lorinser direksiyon ve ön karlık. Sıfırdan farklı olmayan motor kısmına gelince aracın 4939cc hacmindeki V8 motoru 223 Hp güç üretiyor. Dört vitesli otomatik vites konfor ve spor kullanımı bir arada yaşamak isteyenler için ideal bir secim.

Satılık Klasik Mercedes-Benz 500SL Fiyatları
Satılık Klasik Mercedes-Benz 500SL Piyasası
Satılık Klasik Mercedes-Benz 500SL Motor Teknik Özellikleri

Peki bu konforlu ve spor Mercedes-Benz R107 500SL‘e sahip olmak için ödemeniz gereken rakam nedir? Classic Center Hannover’in bu aracın kondisyonu ile orantılı bir rakam istediği gerçeğini görmezden gelemeyiz. Normalde Avrupa rakamlarına baktığımızda km’li araçların bu modelde 20.000-50.000 Euro arasında fiyatlandığını görüyoruz. Fakat bu araç için istenen rakam 99.850 Euro… (SATILDI)

Satılık Klasik Mercedes-Benz 500SL R107 Fiyatları

Bizdeki rakamlara gelince Mercedes-Benz R107 modelleri koleksiyonerlerin ve Mercedes-Benz sevdalılarının oldukça fazla talep ettiği ve beğenilen bir araç bu nedenle daha düşük modellerde bile rakamlar 150.000 TL den başlayıp 300.000 TL.’ye kadar çıkmaktadır. Eee ne de olsa arz talep meselesi 🙂

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, alttaki linki tıklayarak bir kaç dakikanızı ayırabilirseniz çok sevinirim.

Bloğumuzdan Daha Etkin Faydalanmak İçin Lütfen Okuyunuz!

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

5 thoughts on “10 Bin Km.de 1987 Mercedes-Benz R107 500SL Roadster

 • Mehmet Tiras

  Bu kadar yüksek fiyatları burada ve piyasada istemek akıl ve mantığa sığacak birşey değil bu fiyatlara geçmiş geçtiğimiz zaman içinde bazı parası çok olan ve gerçek değerini bilmeyen acemi alıcılar olmuştur ama bu fiyatların yüksek olması için bir sebep değildir. Kimse şimdiki gümrük vergisini bahane etmesin şu anda sitenizdeki araçlara şimdiki gümrük vergisi ödenmedi bunlar çok eskiden ve düşük gümrük vergisiyle Türkiye ye girmiş araçlardır. Ben bu işi bilerek ve geçtiğimiz 10 yıl içinde Amerika da olan klasik otomobil export firmamla Turkiye ye 350 adetin üstünde çeşitli klasik otomobil gönderen bir duayen olarak söylüyorum. Bu fiyatlara bu zamanda bu araçları kimse almaz.

  Yanıtla
  • Mehmet bey haklısınız sizin gibi duayenlerin fikirlerinden her zaman faydanlanmak isteriz. Ben sadece şu konuyu merak ediyorum bu aracın satıldığı yer alelade bir galeri değil Mercedes-Benz in Classic araç satış merkezlerinden biridir. Bende yıllarca Mercedes-Benz bayisinde çalışmış biri olarak şunu sorucam, bunlar da bizdeki mantıkla gelir belki bir keriz alır bu fiyata diye mi, fiyat belirliyorlardır?

   Yanıtla
 • Serdar Koçtürk

  Türkiye’de son yıllarda satılan 107 Mercedes piyasası hakkında bilginiz varsa
  haberdar olmak isterim.

  Ben temiz düşük KM bir araç ile ilgileniyorum.

  Sahibinden.com sitesindeki araçları biliyorum.

  Yanıtla
 • Oz

  milyon dolarlarım olsa kaçırmazdım 🙂

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!