Mercedes-Benz KlasikleriMercedes-Benz W114 W115Mercedes-Benz W116Mercedes-Benz W123

Yaptığı işe aşık insanlar, Mercedes Motoring.

Klasikotom.com’da sizlere uzun zamandır takip ettiğim bir firmayı tanıtmak istiyorum. Amerika Nevada’da uzun yıllar çıraklık yaptığı Sheldon Mercedes-Benz tamirhanesinden ayrılıp kendi işini kuran J.G. Francis , 700 dolara satın aldığı 300SD ile başladığı restorasyon hayatını bugün para kazandığı bir garaja çevirmeyi başarmış. Bu garajın ismi Mercedes Motoring .

Ekibi ile çeşitli ülkelerden yada şehirlerden buldukları orijinal düşük kilometreli ve orijinal boyalı otomobilleri satın alıp restore ettikten sonra yeni sahipleri ile buluşturuyorlar. Bunun için de çok eski model değil daha çok gündelik olarak da  kullanılabilecek araçları seçiyorlar.

Peki neden sadece Mercedes-Benz ? J.G. Francis’e göre özellikle 1968 ile 1985 yılları arasında üretilen Mercedes-Benz dizel motorlar basit ve şimdiye kadar üretilmiş en iyi seri üretim araçlar, bu yüzden restorasyonunu yaptıkları araçların büyük bölümünü Mercedes-Benz’in Amerika’ya o yıllarda ihraç ettiği W108 , W114, w115 ve W123 kasa araçların Sedan , Coupe ve Steyşın modellerinden oluşuyor.

Bu insanlar yaptıkları işe ve Mercedes-Benz markasına aşık insanlar, yaptıkları işi mükemmel bir şekilde yapacak teknik alt yapıya da , o işi yapmak için gereken ustalığa da sahipler. Bu yüzden başarının olmaması mümkün değil, bence bu başarının arkasında yatan en önemli unsurlardan biri de belli bir konuya odaklanıp o konuda uzmanlaşmakta yatıyor. Bizde ise her usta her şeyden anladığını iddia eder ama hiç birinden tam anlamıyla anlamaz. Keşke bizde de konusuna bu kadar hakim insanları bulabilmek mümkün olsa. Eski ustalarımızdan çok değerli insanlar var ama onların da en büyük eksiği yerlerine geçecek yeni ustalar eğitmiyor oluşlarıdır. Durum böyle olunca eski ustalar, eskilerde kalıyor…

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, alttaki linki tıklayarak bir kaç dakikanızı ayırabilirseniz çok sevinirim.

Bloğumuzdan Daha Etkin Faydalanmak İçin Lütfen Okuyunuz!

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!