Buick KlasikleriKlasik Tuning & Modifiye

1938 Buick Y-Job Konsept Aracı

Klasikotom.com’da bundan böyle her model için, normalde görmediğimiz konsept ve prototip araçlarını tanıtmaya başlamaya karar verdim. Umarım hoşunuza gider. Şimdi hazırsanız Klasik Buick Markasının İlk Konsept araçlarından olan 1938 Buick Y-Job modeline birlikte göz atalım.

Klasik Buick Y-Job Concept Car 1938
Klasik Buick Y-Job Concept Car 1938
Klasik Buick Y-Job Concept Car 1938

1938 Buick Y-Job, Harley Earl ve organizasyonunun GM Tasarımı olarak ilk eseriydi. Temeli 1937 Buick kasasına dayanan Buick Y-Job, gelecekteki tasarımlar için bir referans noktası oluşturmak için otomobil vizyonunu yeni teknolojiler ve özellikleri harmanlayarak birleştirmeye çalıştı.

Klasik Buick Y-Job Concept Car 1938
Klasik Buick Y-Job Concept Car 1938
Buick Y-Job Concept Car 1938

1938 Buick Y-Job’ın, gizli farları, gömme kapı kolları, metal bir güverte ile gizlenmiş bir üstü açılır tavan ve elektrikle çalışan yan camlar gibi özellikleri, sonrasında seri üretim araçlarında uygulanmaya başladı.

Buick Y-Job Concept Car 1938
Buick Y-Job Concept Car 1938

1939 yılında basın, Buick Y-Job modelinin bir konsept otomobilden fazlası olduğunu, “Geleceğin Aracı” olduğunu yazdı. Buick Y-Job modelinin günümüzde bile, GM Tasarımcılarına nasıl ilham kaynağı olduğunu altta paylaştığım videoyu izleyerek görebilirsiniz.

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, alttaki linki tıklayarak bir kaç dakikanızı ayırabilirseniz çok sevinirim.

Bloğumuzdan Daha Etkin Faydalanmak İçin Lütfen Okuyunuz!

Special Thanks GM

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!