Cadillac Klasikleri

Memleketimden 1966 Cadillac De Ville Hardtop Sedan

Bugün sizlere memleketim Kayseri’den meraklısına 1966 Cadillac De Ville Hardtop Sedanı tanıtmaya çalışacağım. Gelin bu aracın özelliklerine ve tarihçesine hep birlikte bir göz atalım.

Klasik Amerikan Arabaları

Hemşehrim Emin Öner’in sahibi olduğu, 1966 Cadillac De Ville Hardtop Sedan’dan Türkiye’de sadece bir kaç adet bulunuyor. 66.000 milde ve orijinalliği tamamen muhafaza edilmiş bir araç.

Klasik Amerikan Otomobilleri & Teknik Özellikleri

1966 Cadillac De Ville Hardtop’un  428 cui 8 Silindirli V motoru, 7025cc hacminde ve 345 Hp gücünde. 480 Nm ye ulaşan torku ve GM Turbo Hidromatic 3 vitesli otomatik şanzımanı ile sıfırdan yüze 9.2 saniyede çıkabiliyor.

 Klasik Amerikan Otomobilleri & Motor ve Teknik Özellikleri

Bence Amerikan arabalarını vazgeçilmez kılan en önemli unsurlar, o müthiş V8 motorunun sesi ve Amerikan arabalarının genel karakteristik özelliği olan yumuşak süspansiyon sistemidir. Bunu ancak yaşayan bilebilir…

 Klasikler Amerikanlar

Elbette bu 2 tonluk gemiyi yüzdürmenin bir maliyeti olacak. 98 litrelik yakıt deposu ile ortalama 25 litre yakan bu Amerikan gemisini kullandığınızda, aslan besleyen yemini düşünmez sözünün ne kadar doğru olduğunu anlayacaksınız.

 Klasik Amerikan Otomobilleri & 1966 Cadillac Tarihçesi

Birde şunu unutmayınız ki Cadillac markası Amerika’nın en lüks otomobillerinden birisidir. Örneğin bu aracın üretildiği yıllarda ortalama bir Amerikan arabası 2.500 Dolara satın alınabiliyordu.

 Klasik Amerikan Otomobilleri & 1966 Cadillac De Ville Modelleri

1966 yılında Coupe ( Tek kapı direksiz ), Hardtop Sedan ( Dört kapı direksiz ) , Convertible ( Tek kapı üstü açık )  ve Sedan ( Dört kapı direkli) olarak, dört modeli bulunan Deville’nin ortalama satış fiyatı ise 6.000 Dolar civarındaydı. Sanırım ne demek istediğimi anladınız…

 Klasik Amerikan Otomobilleri & 1966 Cadillac Piyasa Bilgileri

Klasik bir otomobil sahibi olmak bence bir ayrıcalıktır. Sosyal olmak, hafta sonları keyfinize göre gezebilmek, fuarlara ve klasik otomobil kulüplerinin etkinliklerine katılmak, yeni dostluklar kurabilmek para ile satın alınabilecek şeyler değildir.

 Klasik Amerikan Otomobilleri & 1966 Cadillac Piyasa Bilgileri ve İkinci El Fiyatları

Fotoğraflar: Yaşar Erendemir

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, alttaki linki tıklayarak bir kaç dakikanızı ayırabilirseniz çok sevinirim.

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

One thought on “Memleketimden 1966 Cadillac De Ville Hardtop Sedan

  • Ahmet Mertoğlu

    Müthiş bir araç. Bu otomobilden (Sedan de Ville) biriside Burhaniye/Balıkesir Hotel Keskin’de, kapı önündeki açık garajda duruyor. Ama bu kadar iyi durumda değil.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!