Chrysler Klasikleri

1958 Chrysler New Yorker Сonvertible

1958 model Klasik Chrysler New Yorker Convertible üretildiği dönem boyunca sadece 666 adet üretilmiş nadir bir Amerikan Klasiğidir. Gelin bu dönem aracına hep birlikte göz atalım.

1958 Chrysler New Yorker Convertible
1958 Chrysler New Yorker Convertible

1958 yılı Chrysler firması için bir çok yeniliğin otomobillerde uygulandığı yıllardan biri olmuştur. Daha konforlu bir sürüş için yeni süspansiyon sistemi, tuşlu otomatik vites, çift renkli deri döşeme kombinasyonları gibi bir çok yeniliğin bir arada sunulduğu zamanlardı.

1958 Chrysler New Yorker Convertible
1958 Chrysler New Yorker Convertible

Elit bir kesime hitap edebilmek için her şeyin daha fazla, sunulduğu yıllardı. Daha fazla beygir gücü, daha fazla lüks, daha fazla konfor…

1958 Chrysler New Yorker Convertible
1958 Chrysler New Yorker Convertible

Chrysler modelleri içinde Chrysler 300 D modelinden sonra gelen ve lüks modellerin temsilcisi olan Chrysler New Yorker Covertible modeli, sınırlı üretim adedi ile günümüzde koleksiyonerlerin gözdesi olmuş bir otomobildir.

1958 Chrysler New Yorker Convertible
1958 Chrysler New Yorker Convertible

1958 model Klasik Chrysler New Yorker Convertible motor ve teknik özelliklerine baktığımızda, 6.435 cc. hacmindeki Chrysler FirePower V-8 392 Cub. (Hemi) motorunun 345 Hp. güç ve 610 Nm. tork çevirdiğini görüyoruz. Üç ileri vitesli Chrysler TorqueFlite şanzıma sahip olan aracın sıfırdan yüze çıkması sadece 8.9 saniye sürüyor. İki tonluk bir araç için bu değer bence oldukça şaşırtıcı. Tabii ki o yıllarda en son hedeflenen şey ekonomi olduğundan, aracın şehir içi tüketimi 30-35 L.

1958 Chrysler New Yorker Convertible

Ama ne demişler, ” Aslan besleyen yemini düşünmez. ” 🙂

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, alttaki linki tıklayarak bir kaç dakikanızı ayırabilirseniz çok sevinirim.

Bloğumuzdan Daha Etkin Faydalanmak İçin Lütfen Okuyunuz!

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!