Klasik Bisiklet

Otur Karşına, Kahve iç ; Colnago Colnagold Arabesque

Colnago kadar insanda marka bağımlılığına neden olan başka bir bisiklet var mıdır? Eğer biraz bisikletten anlıyorsanız, tabi ben profesyonel anlamda anlamaktan bahsediyorum.

Ben çok fanatik bir bisiklet sevdalısıyım, rahmetli babamın her sene başka renge boyadığı bir pinokyo bisikletim vardı, neredeyse sabahtan akşama kadar tepesinden inmez,  çocukluğumun geçtiği semtte ayak basmadık yer bırakmazdım. Sonraları bu sevgi yarışlara girme sevdasına kadar ilerleyecekti, eskiler bilir Beldesan’ın Cobra bisikleti vardı, onun gidonunu yarış gidonuna çevirip çamurlukları sökmüştüm, bir de güzel boyayıp, colnago yazılarını da yapıştırınca, işte size replica Colnago hazır. Böyle geçen gençlik yılları hayat gailesi derken 2004 yılındaydı sanırım sonunda gerçek bir Colnago alabildim 80’li yılların modellerinden kadro olarak alttaki sanat eserine benziyor ama gerisi çok eski, fotoğrafını bulunca paylaşırım. Ben o bisikletin kıymetini bilemedim, hevesimi aldıktan sonra Mersin’de birisine antrenman bisikleti olarak satmıştım. Her neyse fazla uzattım galiba siz bir kahve söyleyin bende Colnagold Arabesque’nin resimlerini yükleyeyim , sonra hep birlikte içeriz kahveleri..

Colnago vintage Bisiklet

Colnago vintage Bisiklet
Colnago vintage Bisiklet
Colnago vintage Bisiklet
Colnago vintage Bisiklet
Colnago vintage Bisiklet
Colnago vintage Bisiklet
Colnago vintage Bisiklet
Colnago vintage Bisiklet

Klasik bisikletlere gelince, Colnago Arabesque kuşkusuz her koleksiyoncu için olmazsa olmazdır. Ama bulmak çok zordur.

Şirketin otuzuncu yıl dönümünü kutlamak için 1984-1985 yılları arasında üretildi: Ernesto Colnago kendisi ve bisiklet endüstrisi için bir dönüm noktası olacak bir bisiklet yaratmak istedi.

Bu şaheser hakkında söyleyecek başka bir şey yok. Gerçek koleksiyoncular için, şimdiye kadar üretilen en nadir bisikletlerden biridir Colnago Arabesque

Üstteki 2017 model normal Colnago Arabesque bisikletin yurt dışı fiyatı 3.000 Dolar. Geçenlerde bu beyaz Gold’a benzeyen bir bisiklet vardı Facebookta bir gurupta 13.000 TL istiyordu sahibi , ikinci  eline. İleride benim eski bisikletin resmini paylaşınca , sen nasıl sattın bunu diyeceksiniz. Yanlış hatırlamıyorsam 2004 yılında 600 liraya satmıştım.

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, alttaki linki tıklayarak bir kaç dakikanızı ayırabilirseniz çok sevinirim.

Bloğumuzdan Daha Etkin Faydalanmak İçin Lütfen Okuyunuz!

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

7 thoughts on “Otur Karşına, Kahve iç ; Colnago Colnagold Arabesque

 • KENAN CİVELEK

  merhaba,malum sitede 83 model bir colnago vardı,şimdi baktım da ilan kalkmış. gidonu sütlü kahverengi,metal aksamın bir kısmı altın karışımı vs. çok iç geçirmiştim o bisiklete,böyle bir parçanın tr de plması bile bir lütuf

  Yanıtla
 • KENAN CİVELEK

  pardon compagnolo idi sanırım o

  Yanıtla
 • Aynısından Facebookta bir gurupta vardı, 13000TL istiyorlardı,sanırım satıldı..

  Yanıtla
 • Hüseyin Tokgöz

  Ülkemizde bisikletten anlamayan mal bir topluluk var . Yarış bisikleti diye bir kategori var birde COLNAGO diye sanat eserleri … ülkemizde bayiisi bile yok . İmkanım olsaydı distribütörlüğünü alırdım .

  Yanıtla
  • Hüseyin bey haklısınız ama Colnagonun sıfırları almanyada bile 6-7 bin euro o yüzden bizim mallara satmak çok zor olur 🙂 Bloğuma yazdığım kırmızı Olmo yu malyetine 2 senede zor sattım. Aynı bisiklet İtalya da 2500 euro…

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!