Mercedes-Benz KlasikleriMercedes-Benz W124

6 Bin’de! Mercedes-Benz A124 Cabriolet E320

Bugün sizler genç klasiklerin sevilen modellerinden Mercedes-Benz A124 Cabriolet modelinden güzel bir örneği tanıtmak istiyorum.

Mercedes-Benz A124 Cabriolet Amerikan Versiyon
Mercedes-Benz A124 Kabrio Amerikan Versiyon

Şimdi belki de bana şöyle diyorsunuz; neden araçların çoğu yurt dışındaki araçlar? Bunun en önemli nedeni tanıtım yazılarımda sıfıra yakın kondisyona sahip araçları kullanmak istemem, ikincisi de bu tarz araçların satılık oluşu ve ithal edilebilir oluşu, en azından meraklılara bir alternatif sunmuş oluyorum. ( Çok pahalıda olsa)

Mercedes-Benz A124 Cabriolet Amerikan Versiyon Satılık Klasik
Mercedes-Benz A124 Cabriolet Amerikan Versiyon Satılık

Amerika’nın New York şehrinde satışa sunulan 1994 model Mercedes-Benz A124 Cabriolet E320 sadece 6.000 Mil kullanılmış, sıfır ayarında bir klasik adayı. Elbette aracın orijinal boyasında olduğunu söylemeye gerek yok…

Mercedes-Benz Cabriolet Amerikan Versiyon Alınır mı?
A124 Mercedes-Benz Cabriolet Amerikan Versiyon Piyasası

Champion Motors International firması tarafından satışa koyulan bu güzelliğe istenen rakam 64.500 Dolar. Araç ile bilgi için firmaya 516-762-4200 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

A124 Mercedes-Benz Cabriolet Amerikan Versiyon Düşük Km. Low Miles
A124 Mercedes-Benz Cabriolet Amerikan Versiyon ederi

Sizlere ilk etapta bu fiyat çok gelmiş olabilir, evet gerçekten de çok ( 400.000 TL. ) üstelik Amerika fiyatı. Bu aracı Amerika’dan ithal etmek istesiniz eğer tam fatura ile yola çıkarsanız 220.000 Dolar gibi astronomik bir rakam çıkar karşınıza.

A124 Mercedes-Benz Cabriolet Amerikan Versiyon iç görünüm
A124 Mercedes-Benz Cabriolet Amerikan Versiyon interior

Fakat şunu unutmayınız ki, bu tarz araçlar ikinci el piyasasının belirleyici rakamlarını içermez, nedeni ise bu araçların binde bir bulunabilir oluşudur. Elbette istenen rakamlarda yeni bir araç bedeline ya yakındır yada duruma göre daha fazla. Siz bu aracın yüksek km.lisini onda bir fiyatına da satın alabilirsiniz.

A124 Mercedes-Benz Cabriolet Amerikan Versiyon Piyasa fiyatları
A124 Mercedes-Benz Cabriolet Amerikan Versiyon ne eder?

Bu tarz araçları satan firmalar, stoklarında bu araç 5 sene bile duracak olsa yinede istedikleri rakamlardan taviz vermiyorlar. Bu aracı satan firmanın stoğunda milyonlarca dolarlık araç bulunuyor. Böyle bir firmanın ya tutarsa diye fiyat yazacağını düşünmek biraz komik olur.

A124 Mercedes-Benz E320 Cabriolet Amerikan Versiyon Teknik özellikleri

Mercedes-Benz’in en keyifli motorlarından olan Sıralı altı silindirli M104 motoru 217 Hp gücü ve 311 Nm.’lik torku ile tam bir keyif aracıdır. Mercedes-Benz A124 Cabriolet Tarihçesi başlıklı yazımı okuyarak daha geniş bilgi sahibi olabilirsiniz. Böyle bir araç Türkiye’de olmadığından piyasası hakkında bir yorum yapmak istemiyorum. Allah hepinize gönlünüzdeki aracı nasip etsin…

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, alttaki linki tıklayarak bir kaç dakikanızı ayırabilirseniz çok sevinirim.

Bloğumuzdan Daha Etkin Faydalanmak İçin Lütfen Okuyunuz!

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!