Klasik Tuning & ModifiyeMercedes-Benz KlasikleriMercedes-Benz W111 W112Rolls-Royce & Bentley Klasikleri

The Bentley-Benz

Bugün sizlere Bentley Klasikleri ile Mercedes-Benz Klasikleri arasında nereye koyabileceğinizi şaşıracağınız bir araçtan bahsetmek istiyorum.

Bentley Klasikleri The Bentley-Benz
Bentley Klasikleri The Bentley-Benz

Bu eşsiz araç 1960 model Bentley S2 modeli ile 1961 W112 Mercedes-Benz 300SE’nin profesyonel bir şekilde birleştirilmesi ile ortaya çıkmış.

Bentley Klasikleri The Bentley-Benz Satılık Klasik
Bentley Klasikleri The Bentley-Benz Satılık Klasik

Bentley klasikleri arasından sivrilen bu enteresan aracın hikayesi oldukça dikkat çekici. Aracın alt yapısı, şasi ve motorunun temel alındığı Bentley S2, sınırlı sayıda üretilen uzun şasi araçlardan birisi.

Bentley-Benz

Bentley-Benz

Mercedes-Benz W112 300SE kupası ile ustaca eşleştirilerek imal edilen Bentley S2 modeli Alman milli takımının antrenörü Wendler tarafından yaptırılmış.

Bentley-Benz
Bentley-Benz
Bentley-Benz

Bu aracın imalatı aşamasında Mercedes-Benz W112 şasisi üzerine Steyşın bir araç imal edilmesine izin vermeyince, bir tur otobüsü imalatçısı  ile anlaşılmış. Bentley fikride bu firma tarafından ortaya atılmış.

Bentley-Benz Tarihi
Bentley-Benz

Uzaktan bakınca çoğu parçasının Mercedes-Benz’e ait olduğu sanılmasına rağmen bu aracın bir çok parçası özel olarak el yapımı olarak imal edilmiş. 2012-2013 senelerinde kapsamlı bir şekilde restore edilen Bentley-Benz, 2013 yılında Amelia Island Concours d’Elegance’da sergilendi. Şu anda ise Amerika’da bulunan Hyman Ltd. tarafından 575.000 Dolar bedelle satışa sunulmaktadır.

Bentley-Benz

Bu yazıyı hazırlarken benim dikkatimi çeken şey, insanların farklı olmak ve kendilerini özel hissetmeleri adına yapacaklarının sınırının olmayışı oldu. Belki de bir çok kişinin beğenmeyeceği bir tasarım için bir servet harcamayı göze alan bir sürü insan var… Daha önce yazdığım Dünyada belki de tek W126 Mercedes-Benz 500SEL Japon Harikası ! başlıklı yazıma bakın, tam olarak ne demek istediği anlayacaksınız…

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, alttaki linki tıklayarak bir kaç dakikanızı ayırabilirseniz çok sevinirim.

Bloğumuzdan Daha Etkin Faydalanmak İçin Lütfen Okuyunuz!

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

2 thoughts on “The Bentley-Benz

  • Kenan Civelek

    Merhaba Serdar bey,malum siteden bazı ilanları sizinle paylaşsak ve yorumlamanızı istesek ,mümkün müdür böyle birşey?

    Yanıtla
    • Kenan bey bu dediğiniz birebir kişileri hedef almak olur ve cevap hakkı doğar. Ben kimsenin malı hakkında ahkam kesmek istemem. Bu yüzden geneli konuşmak doğru olur…

      Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!