Klasik Tuning & ModifiyeMercedes-Benz KlasikleriMercedes-Benz W201

W201 Mercedes-Benz 190E Zender

Bugün sizlere W201 Mercedes-Benz Modifiye modelleri içinde çok nadir bulunan bir aracı sizlere tanıtmak istiyorum. Almanya’da 80’li yıllarda oldukça popüler olan Zender Tuning firması tarafından 1983 yılında standart bir W201 Mercedes-Benz 190E kasası kullanarak yeni bir Show arabası üretti.

W201 Mercedes-Benz 190E Zender
W201 Mercedes-Benz Modifiye
W201 Mercedes-Benz 190 E Zender
W201 Mercedes-Benz Modifiye

Zender firmasına özgü Metalik Altın rengindeki araç Audi Quattro tarzında bir body kit ile donatılırken, Zender Turbo jantlar kullanıldı. Spor otomobil ile Lüksü bir arada sunan aracın iç kısmında Karamel ve kahve renginde çift renk tasarımlı her türlü elektronik fonsiyonu içinde barındaran Recaro CSE spor koltuklar kullanıldı.

W201 Mercedes-Benz 190 E Zender İç görünüm
W201 Mercedes-Benz 190 E Zender Recaro CSE Koltular

Zender’in kepçe tasarımındaki iki kişilik arka koltukları arasında Blaupunkt Heidelberg radyosu, kaset tutucular ve arkadaki konforu ve sakinliği sağlamak için iki çift Sennheiser kulaklıklı bir konsol vardı. Ön koltuktaki yolcular için Blaupunkt Bamberg stereo sistemi kullanılırken aracın dört koltuğunada ısıtma sistemi entegre edildi.

W201 Mercedes-Benz 190 E Zender
W201 Mercedes-Benz Modifiye
W201 Mercedes-Benz 190 E Zender

Aracın üretildiği dönemde W126 Mercedes-Benz 500SEL araç 75.000 DM. satın alınabiliyorken. Bu aracı satın almak için ödemeniz gereken rakam 100.000 DM. civarındaydı. Şimdi bu araca baktığımızda yapılanların aslında çok da fazla abartılı olmadığını biliyoruz fakat bu aracı o yılların teknolojisi ile değerlendirmemiz daha doğru olur. Mercedes-Benz W201 kategorisi bölümünde bundan çok daha ilginç modelleri bulabilirsiniz.

W201 Mercedes-Benz 190 E Zender

W201 Mercedes-Benz Tarihçesi için TIKLAYINIZ!

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, alttaki linki tıklayarak bir kaç dakikanızı ayırabilirseniz çok sevinirim.

Bloğumuzdan Daha Etkin Faydalanmak İçin Lütfen Okuyunuz!

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!