Porsche Klasikleri

1.160.000 Kilometrede 1976 Porsche 911 Turbo

Kanada’da yaşayan ve bir temizlik şirketine sahip olan, Bill MacEachern 1976 yılından beri sahibi olduğu 245 beygir gücündeki  Porsche 911 Turbo‘su ile tam 724.759 Mil ( 1.160.000 Km. ) yol kat etmiş.

1976 Porsche 911 Turbo, ile her gün bulunduğu bölgenin civarındaki müşterilerini ziyaret eden  MacEachern, bu araçla en az 500.000 Km daha yol yapmayı planlıyormuş. 

1976 Porsche 911 Turbo’nun sorunsuz bir şekilde bu kadar yol yaptığını görünce şunu bir daha anlıyorum ki, araca ne kadar düzgün bakarsan, bakımlarını zamanında yaparsan, daima orijinal parçaları kullanırsan, yapısı sağlam her araç ile çok uzun yollar kat etmek mümkündür. Bakınız  4.7 Milyon Kilometre ! Yol Katedebilen İsveç Çeliği ! Volvo P1800 Coupe yazıma…

Bir de bu tarz insanların hayatını bu şekilde rahat yaşamasını çok seviyorum, biz de olsa çoğu kişi bu kadar dönemde aman araç yıpranmasın, aman yol yapmasın, aman değer kaybetmesin diye güzelim arabaları garajlarda yatmaya mahkum ediyorlar. Yaşayın hayatınızı, bakın adam bu yaşına kadar gelmiş, Porsche’u iş arabası olarak kullanıyor… Bizde hala 40 yaşındaki arabada boya var mı diye soruyoruz.

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, alttaki linki tıklayarak bir kaç dakikanızı ayırabilirseniz çok sevinirim.

Bloğumuzdan Daha Etkin Faydalanmak İçin Lütfen Okuyunuz!

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

2 thoughts on “1.160.000 Kilometrede 1976 Porsche 911 Turbo

  • Alper

    Helal olsun amca’ya ama tabii bunda benzin fiyatının da önemli bir etken olduğunu unutmamak lazım. Ben coupe 123 ile hergun gezmek istesemde malesef benzin fiyatlari yüzünden haftada sadece 2 gün gezebiliyorum.
    Yunanistan’da 4.6 milyon km yapan mavi bir 115 vardı hatta şu an müzede sergileniyor,geçen ay tv’lere de çıkan yavru vatan’da 1.7 milyon yol yapan ve hala motoru tamamen orjinal olan bir taxi var ki ben o aracı canlı olarak gördüm.
    Maşallah diyelim nazar değmesin hic birine. Mavi 115’i de yazarsaniz zevkle okuruz serdar bey.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!