Klasik Tuning & ModifiyePorsche Klasikleri

Dört Kapılı Porsche 911 Olur mu?

Bugün sizlere tanıtacağım dört kapılı Porsche 911’den dünya üzerinde sadece iki adet var. Gelin birlikte bu ilginç Porsche 911’in hikayesine birlikte göz atalım.

Porsche Klasikleri

Elbette Porsche deyince akla ilk gelen kavram Spor Otomobillerdir. Porsche bu kavramı insanların kafasına kazımak için çok uzun yıllar boyunca uğraşı verdi.

Porsche Klasikleri Eski ve Yeni Porsche 911

Bunun böyle olmasında ki en önemli neden ise Porsche’nin tek kapılı spor otomobillerin dışına çıkmamasıydı. Sadece ikinci dünya savaşı sonrasında, Porsche Typ 597 Jagdwagen (1954-1958) dört çekerli bir arazi aracı üretti.

Porsche Klasikleri Porsche Typ 597 Jagdwagen 4×4

Porsche Klasikleri Tarihçesi

Üretim bandına çıktığı 50 yıldan fazla süredir Porsche 911, efsane tasarımını ustaca koruyan ve günümüzde de Spor Otomobil kavramına imzasını atan başlıca markalardandır.

911 Porsche Klasik Otomobil Tarihçesi

Porsche bu Coupe geleneğini ilk önce 2002 yılı sonlarında SUV modeli olan, Porsche Cayenne ile bozdu, arkasından 2010 yılında ilk Sedan modeli olan Porsche Panamera‘yı üretmeye başladı.

Porsche Cayenne , Porsche Panamera

Bu tarihlere kadar hiç bir zaman fabrika çıkışlı sedan Porsche üretimi olmadı. Yazımıza konu ettiğimiz 1967 model Sedan Porsche 911, Amerika’nın Teksas Eyaletinde Porsche satıcısı olan William Dick tarafından, eşinin isteği üzerine özel olarak tasarlanmış…

Sedan Porsche 911
Porsche 911 Sedan Klasik

Bu özel üretim 911 Porsche, William Dick’in işe aldığı custom tasarımcısı Troutman & Barnes’in uzun uğraşları sonucunda, orijinal ön kapılarının ters çevrilerek araca adapte edilmesi ile imal edilmiş. Demek ki neymiş? Bayanlar isterse her şey olur 🙂

Porsche klasikleri 911 Porsche Sedan dört kapı

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, alttaki linki tıklayarak bir kaç dakikanızı ayırabilirseniz çok sevinirim.

Bloğumuzdan Daha Etkin Faydalanmak İçin Lütfen Okuyunuz!

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!