Toyota Klasikleri

Sadece 93 Km.de! 1990 Toyota Supra Turbo

Hani derler ya, bazı şeyler anlatılmaz yaşanır diye. Bugün sizlere anlatacağım Toyota Klasiği de işte tamda bu türden. 1990 model araca elbette klasik denemez ama bu araç mevcut hali ile muhafaza edilmeye devam edilirse, büyük ihtimalle bir kaç yıl sonra klasik statüsünde bir koleksiyon parçası olacaktır.

1990 Toyota Supra Turbo Toyota Klasiği
1990 Toyota Supra Turbo Toyota Klasiği
1990 Toyota Supra Turbo Toyota Klasiği

Yazıma konu ettiğim bu istisna 1990 Toyota Supra Turbo, Kanada Calgary’de bulunan bir Toyota bayisinin elinde bulunan bu eşsiz araç, bir kaç yıl önce 69.900 Dolara yeni sahibine satıldı.

1990 Toyota Supra Turbo Toyota Klasikleri
1990 Toyota Supra Turbo Klasik Toyota
1990 Toyota Supra Turbo

1990 model Toyota Supra Turbo ‘nun Teknik Özelliklerinden bahsedecek olursak, Toyota’nın spor otomobil pazarındaki temsilcisi olan Supra, Supra MK III, Üçüncü Nesili temsil eder. 3.0 Litre hacminde sıralı altı silindirli Turbo Toyota motoru 230 Hp. güç ve 246 Nm. tork üretmektedir. Beş ileri manuel şanzımana sahip olan Supra, sıfırdan yüze 6.4 saniyede ulaşabilir. Bu yüzden Spor otomobil meraklısı Toyota hayranlarının gönlünde yer edinmiş, tam bir safkan Japon otomobilidir.

1990 Toyota Supra Turbo
1990 Toyota Supra Turbo
1990 Toyota Supra Turbo

Dizayn anlamında olmasada sağlamlık ve sorunsuzluk anlamında sahibini hiç üzmeyen Toyota kendisini tüm Dünya’da kanıtlamış bir markadır. Bu nedenledir ki, yıllar boyunca Amerika’nın en çok satılan markası olma ünvanın kimseye kaptırmamıştır.

1990 Toyota Supra Turbo
1990 Toyota Supra Turbo
1990 Toyota Supra Turbo

Klasikotomcom TV YouTube Kanalımız Açıldı. Abone olarak son paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz!

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, alttaki linki tıklayarak bir kaç dakikanızı ayırabilirseniz çok sevinirim.

Bloğumuzdan Daha Etkin Faydalanmak İçin Lütfen Okuyunuz!

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!