Bmw KlasikleriKlasik Tuning & ModifiyeVolkswagen Klasikleri

Bmw M50 Swap VW Beetle 400 Hp!

Bugün sizlere geleneksel sınırların dışına cesurca çıkan ve bu uğurda çekinmeden para harcayabilen bir klasik otomobil meraklısını tanıtmaya çalışacağım. 1973 model Swap VW Beetle aracına Bmw M50B25 motorunu monte eden Joakim Karlsson bu modifiye ile aracı 400 Hp. güce ulaştırmış.

Bmw M50 Swap VW Beetle 400 Hp!
Bmw M50 Swap VW Beetle 400 Hp!
Bmw M50 Swap VW Beetle 400 Hp!
Bmw M50 Swap VW Beetle 400 Hp!

Bmw M50B25 motoru 1990-1992 yıllarında E34 525i 525ix ve 1991-1992 yıllarında ise E36 325i 325ix modellerinde kullanılmıştı. 189 Hp. gücündeki standart motor, GT45 Turbocharged ve swap ile 400 Hp.gücüne çıkarılmış.

VW Beetle Tuning 400 Hp.
VW Beetle Tuning 400 Hp.
VW Beetle Tuning 400 Hp.
VW Beetle Tuning 400 Hp.

Ön taraftaki yer sorunundan ötürü öne takılan ara soğutucunun yanı sıra motoru soğutmak için gereken asıl radyotör arkaya alınmış, soğuk hava girişleri ise arka yan camlara yapılan menfezler vasıtası ile temin edilmiş.

VW Beetle Modifiye
VW Beetle Modifiye
VW Beetle Modifiye
VW Beetle Modifiye

Aracın süspansiyon sisteminde Golf MK2’nin yay ve amartisörlerinden faydalanılırken E30 parçaları ile modifiye edilerek yerine yerleştirilen 5 ileri Getrag şanzıman aracı motor ile bütünleştirmiş.

Bmw motorlu VW Beetle
Bmw motorlu VW Beetle
Bmw motorlu VW Beetle
Bmw motorlu VW Beetle

El yapımı custom kafes sistemini Sparco koltuklar ve beş nokta emniyet kemerleri ile güvenli bir hale getirirken, hidrolik e-brake el freni spor sürüşün gereksinimleri karşılamış. Süet iç kaplamalar ise aracın spor görünümü için yapılan ufak dokunuşlardan birisi, sizleri bilmem ama bana göre ortaya çıkan sonuç oldukça tatmin edici olmuş. Special Thanks: Speedhunters.com Photo: Dino Dalle Carbonare

VW Beetle Klasik
VW Beetle Klasik
VW Beetle Klasik

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, alttaki linki tıklayarak bir kaç dakikanızı ayırabilirseniz çok sevinirim.

Bloğumuzdan Daha Etkin Faydalanmak İçin Lütfen Okuyunuz!

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

2 thoughts on “Bmw M50 Swap VW Beetle 400 Hp!

  • APDULLAH SAKMAR

    Sn.Serdar BELLEK,Siz’i elbetde alkışlıyorum ve “lütfen yorumlanız ile bloğumuza destek olunuz…”buyur muşsunuz;unutmadan da hemen teşekkürler efendim.Otomotiv Ticari(Bayi ve 2.el Satış) ağırlıklı bir hiz met mensubu şeklinde algılamama rağmen,”elimde olan bu”anlamında;teknik statüde de olsa otomoti ve dair şunları bilgilerinize arz etmeliyim:7/24’Kara,Hava,Su Trafiklerimiz ile Thermal Santrallerimizi tah rik etmekte olan tüm motorlar(Benzinli,Dizel,Türbinli…) henüz;Bir(1) Depo yerine Beş(5) Depo Yakıt sarf etmekteler…Ki,sonuç itibarıy da Beş(5) misli “Anormal Miktar Atık” salmakta yahut yüklemekteler “Eco sistem”e…İşte bu “Anormalite” asla tolare olunamamaktadır!..Yegane bir sebebi var:Motorlarımız henüz “Konvensiyonal Boyut Teknolojileri”olmakla”Ekserji:20%”gibi genel performanslarıyla hizmetde dirler!.. Yani,zamana göre “Demode”dirler.Zira,”Konvensiyonal Boyut Teknoloji” petrol sarfiyatlı motor sistemlerine “20%’oranlarında” ulaşabilmekte yahut başarabilmektedir(henüz)…Fakat,”Rasyonal Boyut Teknolojiler” ise “90%’üzeri:Mutlak Verim Oranları’na” ulaşabilecekdir(ElektrikMotorVerimlerine).”Ras yonal Boyutların Tanımları ile Teknolojilerine Ulaşımlaları”da Almanya “Nazi Mega Projelerinde Saklı Ol salar gerek:V.1’ler güncel seyir füzelerini;V.2’lerde Amerika ve Rusya’dan “AY”a gittiler…Yani,”Bu İş”in Rüçhan Hakk’ı”ARİ ALMAN”ların olsa gerek…Almanya doğumlu Alman olmak pek birşey ifade etmiyor, hibritmiş;elektrikliymiş…”Çaresizliğin Çırpınışı”ndan başkası değil asla!..Zira,Hibrit’in Subvanse Motoru (petrol yakıtlı:Konvensiyonal Boyut Teknoloji);Elektrikli’nin bataryalarını da Konvensiyonal Boyut Ter mal Santral’ler şarj edecekdir!..Sanki,iki yüzlü madalyonlar gibi!..

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!