Klasik Otomobil PiyasasıMercedes-Benz KlasikleriMercedes-Benz W124

W124 Mercedes-Benz Yaşlı Arabası mı?

Eskiden Ülkemizde Mercedes-Benz yaşlı arabasıdır diye bir mit vardı. Bu makalemde bu mitten yola çıkarak W124 Mercedes-Benz modelini ele almak istiyorum. W124 Mercedes-Benz Yaşlı arabası mı? Genç arabası mı?

W124 Mercedes-Benz Yaşlı Arabası mı?
W124 Mercedes-Benz Yaşlı Arabası mı?
W124 Mercedes-Benz Yaşlı Arabası mı?

Eskiden gerçekten Mercedes-Benz hakkında böyle bir imaj vardı. Bunun en büyük nedeni ise o yıllarda Mercedes-Benz satın almak o kadar kolay bir şey değildi. Eskiden bu kadar fazla zengin de yoktu. Ya da ne bileyim bu kadar fazla, insanların güzüne sokulan bir zenginlik yoktu diyebilirim.

W124 Mercedes-Benz kullanıcı profili nedir?
W124 Mercedes-Benz kullanıcı profili nedir?
W124 Mercedes-Benz kullanıcı profili nedir?

Mahalle kavramının kaybolmadığı yıllarda, bir mahallede en fazla bir iki tane zengin olurdu. Onlar da genelde aldıkları Mercedes-Benz’i yıllarca kullandığı için öyle ortalık sıfır km. araçlar ile dolu olmazdı. Günümüzde her yıl değişen araçlar, kiralık lüks araçlar vs gibi o yıllara göre daha fazla ortalığa serilen bir Prestij ve Statü yarışı var!

W124 Mercedes-Benz Aile arabası mı?
W124 Mercedes-Benz Aile arabası mı?
W124 Mercedes-Benz Aile arabası mı?

W124 Mercedes-Benz Medium Class, orta sınıf sedan olarak piyasaya sürüldüğünde, genelde başarılı iş adamları ve aileleri için üretilen bir araç profili çiziyordu. Sedan kataloglarını incelerseniz ne demek istediği daha iyi anlayacaksınız.

W124 Mercedes-Benz Genç arabası mı?
W124 Mercedes-Benz Genç arabası mı?
W124 Mercedes-Benz Genç arabası mı?

W124 Mercedes-Benz Coupe modeli C124 ve Cabriolet A124 Mercedes-Benz modelleri ile genç kullanıcıların ve bayanların da kullanabileceği bir model olduğunu vurgulamaya başladı.

W124 Mercedes-Benz Kullanıcı profili nedir?
W124 Mercedes-Benz Kullanıcı profili nedir?
W124 Mercedes-Benz Kullanıcı profili nedir?

W124 Mercedes-Benz modellerinin günümüzdeki kullanıcı profilini daha iyi incelemek için Facebook Gurubum Mercedes-Benz 2. EL© By Klasikotom.com üzerinden ufak bir araştırma yaptım. Buradan bana yardımcı olan gurup üyelerimize teşekkür ederim. Bu araştırma neticesinde 50 Kişilik bir W124 Mercedes-Benz kullanıcısının yaş ortalaması 35 çıktı.

W124 Mercedes-Benz Genç Klasikleri
W124 Mercedes-Benz Young Classic

Ama şöyle bir sonuçta çıktı; bu kişilerin %22’si 45 yaş üzeri, % 72’si 35 yaş altı ve % 44’lük bölümü ise 30 yaşın altından oluşuyor. Her ne kadar yaş ortalamısı 35 olsa da W124 Mercedes-Benz kullanıcılarının çok büyük bir kısmı gençlerden oluşmaktadır.

W124 Mercedes-Benz Wald Tuning
W124 Mercedes-Benz Wald Tuning

19 – 20 yaşlarındaki gençlerin bile gönlünde taht kurabilen W124 Mercedes-Benz eşsiz konforunun yanında gençlerin dilinden de anlayan bir otomobil olan W124. Göreceli olarak kolay satın alıbilen makul fiyatı ve istendiğinde 4 adet Spor jant ile spor otomobil görünümüne bürenebilen bir Mercedes-Benz Klasiğidir.

W124 Mercedes-Benz Tuning
W124 Mercedes-Benz Wald Tuning

Orijinal dizel motoru ile milyonlarca Km. yol yapabilecek kadar sağlam, Ferrari’ye kafa tutabilen motor özelliklerini ürün gamında barındırabilecek başka bir sedan tanıyor musunuz? Özetleyecek olursak her geçen gün daha fanatik ve daha genç kullanıcılara hitap eden W124 Mercedes-Benz’i konuşmaya devam edeceğiz. Allah hepimize böyle güzellikleri nasip etsin…

W124 Mercedes-Benz Brabus
W124 Mercedes-Benz Brabus

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, alttaki linki tıklayarak bir kaç dakikanızı ayırabilirseniz çok sevinirim.

Bloğumuzdan Daha Etkin Faydalanmak İçin Lütfen Okuyunuz!

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

5 thoughts on “W124 Mercedes-Benz Yaşlı Arabası mı?

 • Burak kayseri develi

  Bende 86 doğumlu biri olarak kendimle yaşıt 86 model w124 e biniyorum. Yeni nesil araçlarda alamadığım keyfi ve aidiyet duygusu bu araçlarda fazlasıyla mevcut. Gerçekten de benim gibi düşünen gençlerin sayısı oldukça fazla. 30lu yaşlarında hala bu kadar kullanımda olan başka bir araç yok piyasada. Serdar bey bütün yazılarınızı keyifle okumaya devam ediyoruz. YouTube kanalında daha fazla içerik yayınlarsanız çok güzel olur bence. Günümüzde eline kamera alan araba tanıtım videosu çekiyor sizin gibi engin bilgilere sahip olan biri bu işi çok daha iyi yapabilir. Çalışmalarınızın devamı dileğiyle hayırlı günler diliyorum

  Yanıtla
  • Hemşehrim teşekkür ederim, gençlerin bu değerli araçlara önem vermesi oldukça sevindirici. Youtube konusuna gelince bu konuya ne zaman niyetlensem orda yayınlanan yayınları görünce hevesim kırılıyor. Bu alanda çok güzel ve profesyonel işler çıkaran arkadaşların yanında, saçma sapan ve yalan yanlış bilgi veren insanlar dolu, tek amaç para kazanmak olunca bunlar doğal olarak kaçınılmaz oluyor.Benim amacım Barış Özcan tarzında bilgiler içeren videolar hazırlamak ama maalesef vakit yetmiyor. İnşaalah ileride o da olacak…

   Yanıtla
 • Baki Ertaş

  Burak kardeşim güzel bir konuya değinmiş maalesef’ tanıtım videosu çeken arkadaşlar ilginçtir bilmediğini bilemiyorlar.bir konuda fikir sahibi olabilmek için önce o konu hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Ama yukarıda yazdığım gibi bilmediğinin farkında değil. Ama buda genel bir sorun sadece bu konuda deyil her konuda böyle.istisna güzellikte bir kasa olan W 124 severlere selamlar olsun.

  Yanıtla
 • Hasan Saylık

  Uzun zamandır 80 li yıllara ait bir araç arıyorum fakat kimse sorsam alma, uğraştırır, başına bela alırsın diyorlar. Genelde tercihim Mercedes- BMW fakat insanların bu tür eleştirileri sürekli beni korkutuyor, Tabi ki çok temiz yada çok bakımsız araçlar var zaten temiz araçlar yüksek fiyatlı, bakımsız olanlar ise belli oluyor , ne yapmalıyız, sağlam mercedes modelleri, 2020 li yıllarda bile bineceklerimiz mesela hangileri olabilir?

  Yanıtla
  • Hasan bey maalesef ucuz etin yahnisi olmuyor. Az sorun yaşamak için bütçeniz yüksek olmak zorunda, aksi halde 30 bine aldığı araca 50 bin harcayıp hala o aracı adam edemeyen bir çok insan var…

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!