Bmw KlasikleriKlasik Otomobil Müzeleri

BMW Müzesinin Gizli Hazinesi

BMW Müzesinin  Gizli Hazinesi Bmw Classic merkezinene ait olan Bmw Müzesinine ait araçların tutulduğu bakım ve iyileştirme yapıldığı bir depoya ait. Bu alan dışarıdan gelen ziyaretçilere açık bir alan değil. Bu gizemli depo, Bmw prototipleri, son 90 yıl içinde üretilmiş en eski modelleri, Bmw F1 yarış arabalarını, Hollywood filmlerinde kullanılan modelleri ve Bmw motosikletlerinden oluşan paha biçilmez bir koleksiyona ev sahipliği yapıyor. Yüzlerce aracın 200 adedi yarış arabalarından, 100 civarındada Mini modellerinden oluşuyor. Haydi gelin şimdi hiç bir yerde göremeyeceğiniz Bmw’ler için, turumuza başlayalım. ( Resimlerin üzerine tıklayarak büyültebilirsiniz.)

[FinalTilesGallery id=”1″]

BMW Müzesinin  Gizli Hazinesinin deposunda koreograflanmış bir yerleşim yok, onun yerine lastik ve yağ kokusunun hakim olduğu ve başka hiç bir yerde bir arada göremeyeceğiniz Bmw modelleri var.

[FinalTilesGallery id=”4″]

BMW Müzesinin  Gizli Hazinesi içinde Bmw Z3 ve Z8’in prototipleri, Bmw M1 Süpercar ve McLaren F1 yarış arabaları ve 1997 yılında Le Mans yarışlarında yarışmış GTR modeli  otomobiller mevcut…

[FinalTilesGallery id=”5″]

BMW Müzesinin  Gizli Hazinesinde en fazla dikkatimi çeken otomobil  bu 16 silindirli canavar oldu 🙂

[FinalTilesGallery id=”7″]

BMW Müzesinin  Gizli Hazinesi içinde yer alan araçlar içinde Kate Moss’un kullandığı özel Mini Cooper, ve Tom Cruise’un 2011 yılında Görevimiz tehlike filminde kullanılan 640’da dikkat çekiyor.

[FinalTilesGallery id=”8″]

[FinalTilesGallery id=”9″]

BMW Müzesinin Gizli Hazinesi kapsamında yer alan motosikletleride unutmamak lazım eskiden yeniye her biri ayrı efsane olmuş motosikletlerin bakımları yapıldıktan sonra müzede yerlerini alacakları zamanı bekliyorlar.

[FinalTilesGallery id=”10″]

Münih yakınlarındaki BMW Müzesinin Gizli Hazinesinin sergilendiği bu depo gibi bir depoyu daha sizlere daha önce tanıtmıştım. 100 yıllık rekabetin başrol oyucusu Mercedes Benz’in benzer şekildeki araçlarını merak ediyorsanız; Mercedes Benz Müzesinin 840 Araçlık Gizli Hazinesi başlıklı yazımı okumanızı tavsiye ederim…

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, alttaki linki tıklayarak bir kaç dakikanızı ayırabilirseniz çok sevinirim.

Bloğumuzdan Daha Etkin Faydalanmak İçin Lütfen Okuyunuz!

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

3 thoughts on “BMW Müzesinin Gizli Hazinesi

 • Alper

  Serdar bey merhaba,elinize sağlık
  Youtube’da bir video var yine bu tarz bir depo ve türkiye’de. Bu denli eski modeller yok ama 1000 km ile 50 bin arasında değişen sıfıra yakın kondisyonda araclar var.
  Muhteşem bir galeri burası resmen sanat eserleri var içerde ama her nedense mersedes gibi heyecanlanamıyor insan))))

  Yanıtla
  • Sezai

   Merhabalar Serdar bey
   Öncelikle ellerinize sağlık çok güzel ve faydalı bir site yapmışsınız emeğiniz için teşekkür ederiz bilmedigimiz konular hakkında sizin sayenizde öğrendiğimiz çok bilgiler oldu emeğinize sağlık iyi gunler….

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!