Chevrolet Klasikleri

GMC Amerikan Okul Otobüsü

Bugün sizler tarafından oldukça ilgi gören bir konu olan, Okul Otobüsü örneklerinden birini daha tanıtmak istiyorum. Daha önce sizlere İzmir’de satışa sunulan bir aracı tanıtmıştım. Bu araç da hemen hemen o araçla benzerlik gösteren, 2. Nesil Chevrolet GMC Blue Bird Body Company üretimi 1994 model bir Okul Otobüsüdür.

SATILIK Okul Otobüsü Amerikan GMC
SATILIK Okul Otobüsü Amerikan GMC

Daha önce sizlere tanıttığım Okul Otobüsünü anlatırken GMC Tarihçesi hakkında sizlere bilgi vermiştim. Bu konuda takrara düşmek istemem ama Chevrolet GMC okul otobüsünü anlamak için, 1932 yılından beri bu otobüslerin kasalarını üretip montajını yapan Blue Bird Corporation, Blue Bird Body Company firmasını biraz da olsa tanımak gerekir.

1927 Blue Bird No. 1 Otobüs
2020 Blue Bird Okul Otobüsleri

Blue Bird Body Company ilk otobüsünü 1927 yılında üretti. O yıllarda yaygın olan malzeme ahşaptı, fakat bu tarz yolcu taşımalarında ahşabın mükavemeti yeterli olmuyordu. O yıllarda Amerika’daki bir kaç eyalette birden Ford Bayiliği yapan Albert Luce tarafından kurulan şirket Ford Model TT şasisi üzerine yaptıkları ahşap otobüsden randıman alamayınca, ilk çelik ve saclardan oluşan Blue Bird No.1 adını verdikleri otobüsü imal ederek sonraki yüzyılda gidilecek yolu tarif etmişti.

Karavan, Okul Otobüsü Reklam Aracı ve Dürüm Tır Şeklinde Kullanılabilecek GMC Okul Otobüsü

1932 yılında faliyetine başlayan firma sonraki kuşaklar boyunca başta Amerika ve Kanada olmak üzere Dünyanın 60 Ülkesine satışı gerçekleştirilen, yıllar boyunca Pazar liderliğini elinden bırakmayan bir otobüs üreticisi olmayı başardı. Blue Bird 1994 yılında Çevre dostu ilk Elektrikli Otobüsleri pazarlayan şirketti. Günümüzde ise Propan, CNG, Benzin, Dizel ve Elektrik ile çalışan otobüslerini Dünya geneline pazarlayan firma nerede ise Otobüsün Atası diyebileceğimiz türden bir kuruluştur.

Her amaca uygun GMC Blue Bird Okul Otobüsü

Şimdi gelelim bizim otobüsümüze, İstanbul Ataşehir’de faaliyet gösteren Tudor Garaj tarafından satışa çıkarılan 1994 model GMC otobüs hakkında bilgi veren Tuğberk Buyurgan, bu araçtan daha önce ellerinde 5 adet bulunduğunu, bunlardan ikisini Dürüm Tır olarak planlarken, iki aracı da Karavan Otobüs olarak hazırlamayı hedefleyen Tuğberk Bey, kalan bir Otobüsü’de satışa çıkarmış V8 Dizel 6.2 litrelik motora sahip olan araca belirlediği Satış Fiyatı 390.000 TL. (2021) ARAÇ SATILMIŞTIR..

GMC School Bus For Sale

Özetleyecek olursak Reklam Otobüsü, Firma tanıtım Otobüsü, Karavan Otobüs ve Restorant Otobüs olarak kullanabilecek ve her geçen gün değer kazanacak bu Satılık Okul Otobüsü her zaman düşmeyecek tarzdan, umarım gerçekten değerini bilecek birine nasip olur. Kalın Sağlıcakla…

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

2 thoughts on “GMC Amerikan Okul Otobüsü

  • sunay

    amerikan okul otobüsleri türkiyede satılıyormu

    Yanıtla
    • Tek tük eski model araçlar olabiliyor. Bunun dışında yeni araç satışı yok…

      Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!