Klasik Otomobil Piyasası

5. Mercedes-Benz Bahar Rallisi, Ödül Töreni İle Sonlandı

Mercedes-Benz Türk‘ün ana sponsorluğunda gerçekleşen Klasik Otomobil Kulübü‘nün geleneksel Bahar Rallisi’nin beşincisi, iki günlük mücadelenin ardından sona erdi. Eşimi ve beni bu renkli Ralli’ye davet etme nezaketini gösteren Mercedes Benz Türk A.Ş. yönetimine teşekkür ederiz.

5. Mercedes-Benz Bahar Rallisi

Yarışa katılan birbirinden özel 121 otomobil ve 276 katılımcı, 300 km’lik rotanın ardından 22 Nisan’da gerçekleşen “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Balosu”nda ödüllerini aldılar. Klasik Otomobil Kulübü tarafından düzenlenen, Mercedes-Benz Türk‘ün de aralıksız olarak 5 yıldır ana sponsoru olduğu 5. Mercedes-Benz Bahar Rallisi, 121 otomobil ve 276 katılımcıyla, 2 günlük rotanın ardından sona erdi.

Saffet Üçüncü & Şükrü Bekdikhan

20 Nisan 2019 Cumartesi günü Çırağan Palace Kempinski İstanbul’dan start alan Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2019, İstinye, Çubuklu ve Riva üzerindeki rotadan Şile’de ilk günü sonlandırırken; 21 Nisan 2019 Pazar günü Marmara Denizi’ne doğru yapılan yolculuk İSTMarina AVM‘de son buldu. Rallinin ödül töreni ve “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Balosu” ise 22 Nisan’da yine İstanbul Boğazı üzerindeki çarpıcı konumu ve 17. yüzyıla dayanan tarihi ile Osmanlı İmparatorluğu’ndan kalma tek saray ve otel olan Çırağan Palace Kempinski İstanbul’un zarafeti eşliğinde gerçekleştirildi.

5. Mercedes-Benz Bahar Rallisi

Mercedes-Benz Türk‘ün aralıksız 5 yıldır desteğiyle gerçekleştirilen Bahar Rallisi’nde rotayı en iyi zamanda tamamlayarak dereceye girenler, ödüllerini görkemli bir tören ile aldılar. Düzenlenen ödül törenine, yarışmacıların yanı sıra Klasik Otomobil Kulübü yetkilileri ve Mercedes-Benz Türk yetkilileri katıldı.

5. Mercedes-Benz Bahar Rallisi

Yarışa katılan tüm Mercedes-Benz klasik otomobiller arasında düzenlenen “Mercedes-Benz Klasmanı”nda birincilik 1964 Model 230 SL aracıyla Elif Şakar ve Murat Şakar’ın oldu. Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan’ın ödülleri takdim ettiği klasmanda ikinciliği 1980 Model 280 SLC aracıyla Kıvanç Dündar ve Suat Ekmekçioğlu alırken, 1958 model SL 190 aracıyla Mehmet İrfan Keskinve Memet Fatih Aykaz ise tüm Mercedes-Benz klasik otomobiller arasından üçüncü oldu.

5. Mercedes-Benz Bahar Rallisi

Farklı kategori ve klasmanlarda birçok ödülün dağıtıldığı gecede, Mercedes-Benz Müzesi ve Mercedes-Benz Classic Center’a düzenlenen seyahatin hediye edildiği “Mercedes-Benz Kupası” özel ödülünü ise 1958 model SL 190 model aracıyla Mehmet İrfan Keskin ve Mehmet Fatih Aykaz aldı.

5. Mercedes-Benz Bahar Rallisi

Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2019’a katılan 121 otomobilde toplamda 112 kadın pilot, co-pilot ve katılımcılar yer alarak, Türk otomobil sporlarında en yüksek kadın katılımlı klasik otomobil rallisi rekoru bir kez daha Bahar Rallisi’nde kırıldı.

5. Mercedes-Benz Bahar Rallisi

Klasik otomobil sahipleri ve severlerinin ilgiyle takip ettiği Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2019, uluslararası klasmanda ve Dünya Klasik Araçlar Federasyonu (FIVA) B Grubu Etkinlik kategorisinde düzenlendi. Bahar Rallisi, bu yıl FIVA’nın ilk kez düzenlediği CEERT (Central East European Regularity Trophy) organizasyonun ilk ayağı olması sebebiyle uluslararası bir kimliğe büründü. Yılın geri kalan bölümünde Yunanistan, Bulgaristan, Romanya ve Macaristan’da yapılacak klasik rallilerden alınacak puanlar neticesinde CEERT sıralaması belli olacak.

5. Mercedes-Benz Bahar Rallisi

Her biri ayrı bir tarih ve hikayeye sahip olan bu eşsiz klasik otomobillerin yazılarını, imkan buldukça sizlerle ayrıntılı olarak paylaşmaya çalışacağım, bildiğiniz gibi bu araçlarla ilgili olarak ilk yazıma, 1972 W108 Mercedes-Benz 280S hikayesi ile başlamıştık. Bizi izlemeye devam ediniz. Bloğuma Mail yolu ile üye olarak ilk yazılarımdan, siz haberdar olabilirsiniz…

Kaynak: Bültenler

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!