Klasik Otomobil Piyasası

5. Mercedes-Benz Bahar Rallisi 20-22 Nisan’da Başlıyor

Mercedes-Benz Türk A. Ş. Ana Sponsorluğu ile Klasik Otomobil Kulübü tarafından 5. kez düzenlenmesi planlanan 5.Mercedes-Benz Bahar Rallisi, 20-22 Nisan tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek.

5.Mercedes-Benz Bahar Rallisi Başlıyor Mercedes-Benz Klasikleri
5.Mercedes-Benz Bahar Rallisi Başlıyor Mercedes-Benz Klasikleri
5.Mercedes-Benz Bahar Rallisi Başlıyor Jaguar Bentley Klasikleri

20-22 Nisan 2019 tarihde düzenlenecek olan 5.Mercedes-Benz Bahar Rallisi’nin proğramı alttaki şekilde olacak, Klasik Otomobil Kulübü Ralli proğramını şu şekilde açıkladı.

5.Mercedes-Benz Bahar Rallisi Propramı
5.Mercedes-Benz Bahar Rallisi Başlıyor Mengerler’in Efsane Mercedes-Benz W116’sı
5.Mercedes-Benz Bahar Rallisi Başlıyor Alfa Romeo Klasikleri

5.Mercedes-Benz Bahar Rallisi’nin 20 Nisan Cumartesi sabahı Çırağan Palace Kempinski’den alınacak startına sayılı gün kaldı. Biz organizasyon için tüm planlarımızı yapıyoruz; sizden de güzel hava için dualarınızı bekliyoruz. Bir de katılım formlarınızı elbette.

QNB Finansbank’ın katkılarıyla gerçekleşecek Rallimizin ilk günü; büyüleyici İstanbul Boğazı’nın kıyısında Çırağan Palace Kempinski’deki start öncesinde, idari ve teknik kontrolleri tamamlarken, muhteşem bir kahvaltı bizi bekliyor olacak. Brifing ve basın toplantısı sonrası topluca, Saray’ın meşhur tarihi merdivenlerinde artık gelenekselleşmeye aday, hatıra fotoğrafımızı çektireceğiz; bu arada İstanbul Boğazı ve de harikulade klasiklerimiz fonda bizlere eşlik edecekler.

5.Mercedes-Benz Bahar Rallisi Başlıyor Bmw Klasikleri
5.Mercedes-Benz Bahar Rallisi Başlıyor Anadol Klasikleri

Bu yılki Mercedes-Benz Bahar Ralli’mizin bir özelliği de, FIVA’nın ilk kez düzenleyeceği CEERT (Central East European Regularity Trophy) organizasyonun ilk ayağı olması. Yılın geri kalan bölümünde Yunanistan, Bulgaristan, Romanya ve Macaristan’da yapılacak klasik rallilerden alınacak puanlar neticesinde CEERT sıralaması da belli olacak. Bu vesile ile iki kıta arasında yapılan ender rallilerden biri olan 5. Mercedes-Benz Bahar Rallisi’ne yurtdışından da şu ana kadar 10’dan fazla ekip kaydını yaptı bile. www.ceert.eu

Böylelikle 5. Mercedes-Benz Bahar Rallisi sadece kıtalararası değil, aynı zamanda uluslararası bir kimliğe de bürünmüş olacak.

Rallimizin ilk gününde Çırağan Sarayı’ndan İstinye’ye uzanacak; İstinye’den Çubuklu’ya “bize özel feribotlarla” Avrupa’dan Asya’ya klasik çıkartması gerçekleştireceğiz.

5.Mercedes-Benz Bahar Rallisi Başlıyor Chevrolet Klasikleri
5.Mercedes-Benz Bahar Rallisi Başlıyor Plymouth & Rolls Royce Klasikleri

Ralli Direktörümüzün hazırladığı çok güzel parkurda, öğle yemeğimiz için Riva’ya kadar uzanıp, Karadeniz’in günlük balıklarından oluşan menü sonrası, ilk günün ikinci kısmı The Sign Şile Gardens Hotel &Spa’da sona erecek. İkinci gün startını beklemek üzere; Cumartesi akşamı İstanbul’umuzun şirin ilçesi Şile’de, bu güzel otelde konaklıyoruz.

Rallinin ikinci gününde; The Sign Şile Gardens’dan bu kez Marmara Denizi’ne doğru; güzel manzaranın ve baharın coşkusunu yaşayarak ve elbette Klasiklerimizin keyfini sürerek, 5. Mercedes-Benz Bahar Ralli’mizin yarış kısmını İSTMarina AVM’de şık bir kokteyl ve sürpriz eğlenceler eşliğinde sonlandıracağız.

5.Mercedes-Benz Bahar Rallisi Başlıyor Porsche Klasikleri
5.Mercedes Benz Bahar Rallisi Başlıyor Jaguar Klasikleri

Ödül Törenimiz ve Gala Yemeğimiz 22 Nisan Pazartesi akşamı, geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da Çırağan Palace Kempinski’de, üstelik bu yıl otelin en büyük ve görkemli etkinlik salonu olan Çırağan Balo Salonu’nda. Ve kulübümüzün balosunda bu yıl bir efsane bizimle olacak. “Cennet”, “Sana Değer”, “Lale Devri”, “Benim Yerime de Sev” gibi pek çok zirve yapmış şarkının bestecisi, nam-ı diğer Bestelerin Efendisi- Bülent Özdemir, harika vokali Gökçe ile birlikte, Çırağan Balo Salonu’nda, Klasik Otomobil Kulübü’nün Ödül Töreni ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Balosu için hem çalıp, hem de söyleyecekler. Bize de Çırağan Palace Kempinski’nin eşsiz Boğaz manzarası eşliğinde, bu unutulmaz geceyi coşkuyla yaşamak ve Bayramımızı kutlamak düşecek.

5.Mercedes Benz Bahar Rallisi Başlıyor
5.Mercedes Benz Bahar Rallisi Başlıyor

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, yazımızı beğendiyseniz alttaki buton vasıtası ile Facebookta paylaşarak bizlere destek olabilir, bloğumuza mail yolu ile Abone olarak da yeni yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz. Sürçü lisan ettiysek affola… 

Türkiye’nin ilk ve tek Klasik Otomobil Bloğu

Not: Bloğumuza mobil telefonunuzdan giriyorsanız sayfanın en alt kısımdan Masaüstü Sürümü‘ne geçerek kategoriler vs gibi kısımlara daha rahat ulaşabilirsiniz.

Klasikotomcom TV YouTube Kanalımız Açıldı. Abone olarak son paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz!

Kaynak: Klasik Otomobil Kulübü

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

2 thoughts on “5. Mercedes-Benz Bahar Rallisi 20-22 Nisan’da Başlıyor

  • BY OTO

    Gerçekten çok süper bi çalışma otomobilini sevenler ve gerçekten otomobiliyle kendini bağdaştırıp bu yaşa kadar kendinden bi Parca gibi hissettiren bu etkınlikleri ve tüm klasik severleri buluşturan serdar beye teşekkürler 🚗🚗🚗🇹🇷🇹🇷🇹🇷

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!