Lincoln Klasikleri

1976 Lincoln Continental Mark IV Pucci Edition Orijinal Boya, Orijinal 20 Bin Milde!

Lincoln Continental Mark IV Pucci Edition Orijinal Boya, Orijinal 20 Bin Milde! Böyle bir araç gördüğümde bu güzelliği sizlerle paylaşmadan edemiyorum.

Lincoln Continental Mark IV
Lincoln Continental Mark IV

Sizlere belkide sıradan bir Amerikan arabası gibi gelebilir ama bu araç, 1972 senesinde üretilmeye başlayan serinin 1976 yılında, üretimden kalkmadan önce sınırlı sayıda üretilen modellerinden birisidir.

Lincoln Continental Mark IV

Lincoln Continental Mark IV Tarihçesi

1976 Lincoln Continental Pucci Edition Mark IV

Orijinal Metalik Moondust Koyu Kırmızı rengi ve Landou Gümüşü deri tavanı ile Pucci Edition Mark IV, özel olarak sınırlı sayıda üretilen dört modelden birisidir.

Soldan itibaren; Pucci Edition, Cartier Edition, Bill Blass Edition ve arka plandaki, Givenchy Edition.
Lincoln Continental 

Orijinal boyasını koruyan ve orijinal 20.000 mildeki bu araca Florida’daki MJC Classic Cars firması 27.500 Dolar istiyor.

Lincoln Continental 
1976 Lincoln Continental Pucci Edition 

1976 yılında bu aracın fabrika çıkış fiyatının 10.060 Dolar olduğunu düşündüğümüzde, yine de değerini koruyabildiğini görüyoruz.

1976 Lincoln Continental   Teknik Özellikleri

Lincoln Continental Mark IV teknik özelliklerine gelince, üzerinde Ford 385 serisi V8 7,5 litrelik 460cb 212 Hp gücünde motor ve Ford C6 3 vitesli otomatik şanzımanı var. 482 Nm. tork çeviren bu motor, aracı sıfırdan yüze 10.8 saniyede ulaştırabiliyor.

1976 Lincoln Continental  Piyasası

Bizim ikinci el piyasalarımıza baktığımızda bu aracın 1975 model, bir benzerine 120.000 Dolar istendiğini görüyoruz. Allah hepinizin gönlüne göre versin…

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, alttaki linki tıklayarak bir kaç dakikanızı ayırabilirseniz çok sevinirim.

Bloğumuzdan Daha Etkin Faydalanmak İçin Lütfen Okuyunuz!

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!