Klasik Otomobil Yedek ParçaMercedes-Benz Klasikleri

Mercedes-Benz Yedek Parça Satışında 45 Yıllık Tecrübe

Bugün sizlere işini sevgiyle aşkla yapan Mercedes-Benz Yedek Parça Satışı konusunda yarım asırlık tecrübeye sahip olan Türer Otomobilcilik firmasını tanıtmak istiyorum. Üstelik yılların tecrübesini günümüzün gelişen teknolojisine adepte edebilmiş ve benim deyimim ile işinin üstadı olan bir aile şirketi olan Türer Ticaret. 1975 yılında Bülent – Rükent Türer tarafından kurulan şirket, halen Bülent-Rükent Türer ve 2.kuşak olarak Atilla-Hakan Türer tarafından yönetilmektedir.

Hakan – Bülent – Atilla Türer

Uzmanlık alanlarını tek bir marka altında toplayan Türer Ticaret yönetimi, 2009 yılından itibaren ticaret  hayatına www.mercedesparcamarketi.com  e-ticaret sistemini oluşturarak Mercedes-Benz binek ve ticari araçların yedek parçalarının tedarik ve satış hizmetini ülke geneline taşımış. Hakan bey ile yaptığım röportajı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Atilla – Hakan Türer

Hakan bey Mercedes-Benz Yedek Parça Satış işine nasıl başladınız?

1975 Yılında Tekirdağ merkezde Türer Ticaret adı ile kurulan şirketimizde Bisiklet ve motorsiklet kiralamaya başladık, bu araçların kullanımı yaygınlaştıkça ve o zamanın şartlarında ülkenin ekonomik şartları iyileştikçe ihtiyaçlar doğrultusunda Motosiklet ve Otomobil satışı akabinde motosiklet ve otomobil yedek parçaları satışı yapmaya başladık. Trakya bölgesindeki yoğun Mercedes-Benz yedek parça hizmetimizi 2009 yılından bu yana www.mercedesparcamarketi.com e-ticaret sitemiz ile Türkiye geneline taşıdık. Türkiyenin en büyük mercedes yedek parça marketi olarak hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Mercedesparcamarketi.com

Gençliğinin büyük bir bölümünü sanayide esnaflık yaparak geçirmiş biri olarak şunu sormak istiyorum; o zamanki esnaflık ve ticaret hayatı ile günümüz ticaret anlayışı arasındaki fark sizce nedir?

Bence ticaret ve esnaflığın temeli hiçbir zaman değişmedi. Sadece şekil olarak değişiklik göstermektedir. İstediğiniz kadar ürününüz olsun, stoklu malınız olsun siz işinizi iyi bilmiyor ve yapmıyorsanız, en önemliside müşterinin yerine kendinizi koyamıyor, dürüst olarak hizmet veremiyorsanız kısa vadede belki para kazabilirsiniz ama uzun vadede ayakta kalamazsınız.

5000’den fazla stoklu Mercedes-Benz yedek parçası

İşimiz gereği bazı yan sanayi ürünleri satmak zorundayız çünkü başka alternatifi olmayan bazı ürünler var, ama bunu müşteriye düzgün bir şekilde açıklamak ve dürüstçe söylemek zorundasınız. İnsanları Muadil Ürün diyerek basit aldatıcı kavramlarla kandırmamalısınız. Bizler elbette üretici değil aracıyız. Güvenmediğimiz malı satmamalıyız. Kendi aracınızda kullanmayacağınız bir ürünü satmıyorsanız gönül rahatlıyla insanların güvenini kazanırsınız. Para kazanmak kolaydır ama güven kazanmak yıllar alır. Mercedes kullanıcısının güvenini kazanmak ise çok uzun yıllar alır.

1975 Yılından Günümüze Mercedesparcamarketi.com

Biz bu güveni müşterilerimizden gelen hediyeler, sosyal medyadaki görüşleri ve düşünceleri ile 1975 yılından bugüne kadar kazanabildiğimizi düşünüyoruz. Bu sebepten dolayı daha da ince eleyip sık dokuyarak hizmet vermeye devam ediyoruz. Düşünsenize yüzünü görmediğiniz sadece telefonda sesini duyduğunuz Çorum’daki müşteriniz leblebi, Gaziantep’teki müşteriniz isot, Edirne’deki müşteriniz badem ezmesi gönderiyor. Biz şunu çok iyi anladık ki; istediğiniz kadar büyük ticaret yapın, kurumsal olun ama temel esnaflık, ticari ve ahlaki değerlerinizi bulunduğunuz yapının temeline koymayı unutmamalısınız.

1968 Modelden 2005 modele kadar Mercedes-Benz Yedek Parçaları

Yetkili servisten uzaklaşan müşterinin en büyük endişesi alacağı parçanın kalitesidir. Sizin bu konudaki yaklaşımızınızı bizlere anlatabilir misiniz?

Biz sadece yeni, sıfır ürün satışı yapıyoruz. Piyasada bulunan ucuz Uzak Doğu ürünlerinin mecbur kalmadıkça satışını yapmıyoruz. Hatta dünyaca bilinen markaları n uzak doğu üretimi ürünlerini bile mümkün olduğunca satmamaya çalışıyoruz. Sattığımız ürünlerin yüzde doksanı Almanya ve Avrupa üretimi ürünlerdir. Üstelik bu markaların bir çoğu Mercedes-Benz tarafından tercih edilmiş üretici firmaların ürünleridir. Bunun dışında dileyen müşterilerimize Orjinal Resmi Servis bandrollü Yıldızlı ürünlerimizde mevcuttur.

Mercedesparcamarketi.com

Peki bir çok markayı bir arada satma şansınız olduğu halde neden sadece Mercedes-Benz yedek parça satışına yöneldiniz?

Günümüzde her alanda o kadar çok bilgi, gelişim ve değişim mevcut ki, takip edilmesi ve yakalanması çok zor. İşinizi gerçekten seviyor ve bir alanda başarılı olmayı hedefliyorsanız, ister Avukat olun, ister Doktor, ya da bizim gibi yedek parça satıcısı tek bir alan veya marka üzerinde uzmanlaşmak gerekir. Her işi yaparım demek hiçbir işi tam yapmamak demektir. Oysa biz Türkiye’deki tüm yedek parça ithalatçılarıyla çalışmaktayız ve her marka araç için ürün satma imkanına sahibiz. Fakat biz sevdiğimiz, yıllarımızı verdiğimiz, en küçük detayına kadar hem ürün olarak hem de müsteri kitlesinin duygu ve düşüncelerini bildiğimize inandığımız, sevdiğimiz bir alanda Mercedes-Benz Yedek Parça sektöründe çalışmalarımıza devam ediyoruz. Mercedes-Benz kendi başına bir Dünya ve tutkudur. Biz de bu Dünyanın parlayan yıldızı için çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu da başarıyı beraberinde getiriyor.

Türkiye’nin En Büyük Mercedes-Benz Parça Marketi

Kurmuş olduğunuz Mercedesparcamarketi.com Online satış sitesinin hikayesini ve işleyiş tarzını bizlere anlatabilirmisiniz?

Bizler 2. kuşak olarak olarak büyüklerimizin 45 yıl önce kurdukları şirketi daha ileri taşımak için 2009 yılında Mercedesparcamarketi.com Online Mercedes-Benz Yedek Parça sitesini hayata geçirdik. Şirket merkezimiz Tekirdağ’ın merkezinde, dileyen müşterilerimiz bizleri yerimizde ziyaret edebilirler. Bu konu internet satışı konusunda bence önemli konulardan biridir. Zira adresi hatta sabit bir telefon numarası olmayan kişiler bile bu işe soyunuyorlar. İnternet işinde güven başka işlere göre daha da önemli bu ise sizin yaptığınız işe yaptığınız yatırım ile doğru orantılı olarak sağlanır. Biz bu yüzden 5000’den fazla stoklu ürün çeşidini her zaman dükkanımızda bulunduruyoruz. Özellikle Kapıda Ödeme Sistemi ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını kapılarına kadar ulaştırıp nakit veya kredi kartı ile ödeme imkanı ile Türkiye’nin her noktasına en fazla 2 gün içinde ürünlerini teslim almalarını sağlıyoruz.

W116 W126 ve S Serisi Mercedes-Benz Yedek Parça Satış

Temel ihtiyaç malzemeleri, sürekli aşınan ön takım, arka takım, debriyaj, fren aksamları, periyodik bakım ürünleri, süspansiyon grubu, ayna grubu gibi ürün gruplarını tüm modeller için stoklu çalışıyoruz. Bunun haricinde stoksuz olarak her aracın her modelinde farklılık gösteren, özel tesbit edilmesi gereken ürün gruplarını 1-2 gün içinde tedarik edip müşterilerimize ulaştırıyoruz. Stoklu olan ürünleri aynı gün saat 17:00 a kadar gelen siparişleri kargo firmasına teslim ediyoruz.

W114 W115 W123 W124 W201 W202 W203 W210 W211 Mercedes-Benz Yedek Parça Satışı

1968 model W115 Kasa Mercedes-Benz modelinden itibaren içinde bulunduğumuz yıl üretimi modellerine kadar yedek parça konusunda hizmet veriyoruz. Ayrıca Vito-Viano-Sprinter gibi hafif ticari Mercedes-Benz modellerinin de yedek parçaları konusunda hizmet vermekteyiz.

Mercedes-Benz Vito Sprinter Yedek Parça

Öncelikle web sitemizdeki ürünlerin fotoğrafları birebir yedek parçaların üreticilerinin çektiği ve bizim kendi çektiğimiz ürünün gerçek fotoğraflarıdır. Ayrıca ürünlerin görsellerinden ziyade bizim için esas önemli olan parçanın uygunluğunun tesbitidir. Araç şasi numarasıyla güncel olan tüm teknik katalogları kullanarak %99 uyumluluk ile yedek parçayı tesbit edip müşterilerimize gönderiyoruz. Araç şase numarasını bildiren müşterilerimizden eğer hatalı ürün gönderimi yaptıysak ürün değişim sürecindeki  kargo masraflarını biz karşılıyoruz. Müşterimiz e-ticaret sitemizden ürünü satın alsa bile eğer farklılık gösteren bir ürün ise biz kendisini arayıp aracının şase numarasını alıp kontrol etmeden ürünü göndermiyoruz. Bizim için en önemli şey Müşteri Memnuyetidir.

Mercedes-Benz Yedek Parça

Hakan bey verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Sizin gibi yaptığı işe aşık olan insanları tanımak benim için bir zevk, ayrıca W124 Mercedes-Benz Rehberleri konusunda yardımlarınız için kendim ve okuyucularım adına teşekkür ederim. Bu işbirliğimizin gelecekte de devam edeceğini buradan tüm okuyucularımıza iletmek isterim.

www.mercedesparcamarketi.com

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

5 thoughts on “Mercedes-Benz Yedek Parça Satışında 45 Yıllık Tecrübe

 • alper

  2 kere alışveriş yaptım , tek kelime ile 10 numara yer..Uydurma parçalar satmıyorlar hatta kendilerinde olsa bile tavsiye veriyorlar ,güzel insanlar güzel yer…
  hayırlı işleri olsn…

  Yanıtla
 • Ahat Karakuş

  Bende alışverişimi ordan yapıyorum…
  1977 w123 250D var bilmeyen ön yargılı arkadaşlar için söylüyorum bulunmayan parçası yok ve bir tofaş doğan şahinden daha uygun parça fiyatları. Ama usta konusunda sıkıntı var elbette o yüzden her işini kendim yapıyorum….

  Yanıtla
  • Maalesef bu konu ulusal bir sorun eski ustalarımız yerlerini dolduracak ustalar yetiştirmiyor…

   Yanıtla
 • Abidin

  A14068056360001 bu parca lazım bana sizde varmıdır

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!