Mercedes-Benz KlasikleriMercedes-Benz R107 C107

Sıradışı Bir R107 Mercedes-Benz 380 SL

Bugün sizlere tanıtacağım 1981 model R107 Mercedes-Benz 380 SL, Hayatta her istediğini elde etmiş bir çok insanın, büyük egolarını tatmin etmek için farklı arayışlarından doğan, kendini ” Farklı ” ve ” Özel ” hissetme arayışlarının meyvelerinden biridir.

Amerikalı Ünlü Şarkıcı Wayne Newton Koleksiyonundan çok özel bir araç

Amerikalı ünlü şarkıcı Wayne Newton’a ait olan bu araç R107 Mercedes-Benz 380 SL Roadster tamamen yeni, kıvrımlı bir gövdeye sahip. Manuel geri çekme sistemine sahip yeni bir çıkarılabilir hardtop tavana sahipti. 

1981 Mercedes-Benz

Mühendisler, açılır kapanır tavanı yeniden tasarladıkları için stepnenin yerini de değiştirebildiler. Şimdi arka güverte kapağında görünüyor. Soğutma delikleri artık ön kanatları açmaktadır.

R107 Mercedes-Benz Restore

Kanatlardaki ve üst gövde hattındaki altın kaplama vurgular, öndeki marka logosuna ve BBS’nin 16 inçlik jantlarına uyuyor.  Tabii ki aynı zamanda gerçek altın kaplama.

Mercedes-Benz Tuning

Bu enterasan aracın motor ve teknik özelliklerine baktığımızda en azın bu yönden orijinalliğinin bozulmadığını görüyoruz. Mercedes-Benz 380 SL’in kaputunun altındaki 3818 cc hacmindeki V8 M116 Mercedes motoru 218 HP gücünde ve 299 Nm tork çeviriyor.

R107 Mercedes-Benz BBC Jantları

380 SL Roadster, hit hit “Daddy, Don’t You Walk So Fast” ile Hot 100’de 4 Numaraya ulaşan şarkıcı Wayne Newton’un eline geçti. Model, hayatının çoğunu şarkıcının araba koleksiyonunun garajında ​​geçirdi. 

Kilometre sayacı sadece 2.000 mil gösteriyor. Bu gerçekten 40 yaşındaki bir Mercedes-Benz 380 SL Roadster için olağan üstü bir şey. Las Vegas’taki Barrett-Jackson satış etkinliğinde satışa sunulacak aracın kaça satılacağı ise merak konusu. Zengin insanların doyumsuzluğunun bence kötü bir örneği olan bu araç, insanların doyumsuzluğunun abidesi gibi duruyor. Tabii ki bu benim fikrim.

Mercedes-Benz 380SL

Bu konudaki fikirlerinizi lütfen sizlerde çekinmeden yorumlar kısmından benim ile paylaşın. Siz de benim gibi ” Orijinal güzeldir ” diyor, ve bu araçları seviyorsanız R107 C107 Mercedes-Benz Tarihçesi ile ilgili hazırladığım makaleye mutlaka göz atın derim. Kalın Sağlıcakla…

Yazılarımdan daha kolay haberdar olmak için Bloğuma Abone olabilirsiniz böylelikle yeni yazılarım otomatik olarak mail kutunuza iletilebilecektir. Ayrıca yazı aralarında bulunan ticari paylaşımlardan bir iki tanesini ziyaret ederseniz varlığımızı sürdürmemize ufakta olsa bir destekte bulunmuş olacaksınız. Bu konudaki hassasiyetiniz için şimdiden teşekkür ederim…

Kaynak: MercedesBenzBlog

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

4 thoughts on “Sıradışı Bir R107 Mercedes-Benz 380 SL

 • emre bayraktar

  Enteresan gerçekten…

  Yanıtla
 • M. İlhan Özgören

  Gördüğüm sadece en çirkin Mercedes değil,en çirkin arabalardan biri. Bir araba ancak bu kadar çirkin olabilir.

  Yanıtla
 • Oliver Gareis

  Igrenc otesi bir tasarim. Mercedes fabrikasi olsam bu arabayi imha ederdim!

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!