Opel Klasikleri

1.800 Km.de! Opel Manta B GSi Exclusive Boyasız!

Bugün sizlere kırk yılda bir karşınıza çıkacak türden bir, 1988 Opel Manta B GSİ Exclusive modelinin Almanya’da satışa sunulan Orijinal 1.800 Km.de ve boyasız sıfır ayarında bir örneğini tanıtmak istiyorum.

Manta B GSi Exclusive
Opel GSi Exclusive 2.0E

Opel Manta A modeli 1970 – 1975 arasında, Opel Manta B modeli ise 1975 – 1988 yıllarında sadece Coupe kasa versiyonu ile satışa sunuldu. Üretimde kaldığı onüç yıl boyunca toplam 1.056.436 adet araç üretilen Opel Manta bir döneme damgasını vurmuş başarılı bir Alman otomobilidir.

Klasik Manta B GSi Exclusive
Klasik Manta B GSi Exclusive

Opel Manta B GSİ Exclusive modeli ürün gamı içinde en lüks donanıma sahip olan model olması nedeni ile o yıllarda baz fiyatlı Manta’lar 16.000 DM civarında satılırken bu özel model 24.550 DM. fiyat etiketi taşıyordu.

Opel Klasikleri
Klasik Manta B

Opel Manta B GSİ Exclusive 2.0E, Sıralı 4 silindirli 2.0 L hacmindeki 107 Hp gücünde enjektörlü motoru Euro1 normlarını karşılar nitelikteydi. Beş ileri manual şanzımana sahip olan araç aksesuar olarak da oldukça donanımı içeriyordu.

Klasik Opel interior iç görünüm
Klasik Opel Manta B GSi Exclusive interior iç görünüm

Açılır tavan sunroof, spor koltuklar, Irmscher deri direksiyon, spor süspansiyon, hafif alaşım spor jantlar ve orijinal Spor body kit donanımları ile akranlarından bir adım öne çıkıyordu.

Opel Klasik
Klasik Opel

Benim sizlere tanıttığım araca gelince, 1988 model olmasına rağmen sadece 1800 Km. yol katetmiş olan Manta B GSİ Exclusive ‘in üzerindeki lastikler bile fabrika tarafından takılan lastikler! Aracın hiç bir yerinde sonradan boyanan yada tamir gören bir yer yok ve tamamen orijinal boyasız bir araç!..

Klasik Manta B GSi Exclusive
Opel Klasik

Yani böylesi 40 yılda bir bulunur derken mübalağa etmiyorum 🙂 Elbette bu özelliğinden dolayı fiyatı da akranlarına göre bir kaç adım ötede. Almanya Tuebingen’de satışa sunulan araca istenen rakam 44.500 Euro, Ülkemiz için olmas ama yurtdışında yaşayıp da araca ilgi duyan olursa ( Autoscout24.de ) sitesinden ulaşabilirler…

Manta Motoru
Opel Motoru

Yazılarımdan daha kolay haberdar olmak için Bloğuma Abone olabilirsiniz böylelikle yeni yazılarım otomatik olarak mail kutunuza iletilebilecektir. Ayrıca yazı aralarında bulunan ticari paylaşımlardan bir iki tanesini ziyaret ederseniz varlığımızı sürdürmemize ufakta olsa bir destekte bulunmuş olacaksınız. Bu konudaki hassasiyetiniz için şimdiden teşekkür ederim…

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!