Rolls-Royce & Bentley Klasikleri

Bentley S1 Continental Coupe 1955-1959

Klasik Bentley denince en sevdiğim model yılı olan 50’li yıllardan, Bentley S1 Continental Coupe modelini incelemeye ne dersiniz? Aslına bakarsanız kendime bazen Rolls-Royce ile Bentley neden, bu kadar birbirinin aynı araçları yapıyorlar diye sormadan edemiyorum?

Klasik Bentley S1 Continental
Klasik Bentley S1 Continental
Klasik Bentley S1 Continental

Neticede baktığımızda hep birbirlerinin modellerinden türetilen, markası değişik ama ikiz otomobilleri görüyoruz. Yazıma konu ettiğim Bentley S1 modeli de, Rolls-Royce‘un 2.Dünya savaşından sonra ürettiği Silver Cloud modelinin yeniden tasarlanması ile üretilmiştir. 1955-1959 yıllarında toplam 3.538 adet Bentley S1 modeli üretilmişti. Bunların sadece 431 adedi Bentley S1 Coupe modelidir.

Klasik Bentley S1 Continental
Klasik Bentley S1 Continental
Klasik Bentley S1 Continental

Bentley S1 Continental Coupe, sıralı altı silindirli 4.887 cc. hacmindeki motora 170 Hp. gücünde ve GM‘e ait Hydra-Matic 4 vitesli otomatik şanzımana sahiptir. Direksiyon kolonunun yanındaki bir kol ile otomatik olarak ayarlanan süspansiyona sahip olan Bentley S1 Continental Coupe 190 Km./h. maksimum hıza sahiptir. Koleksiyonerler tarafından aranan bir otomobil olan bu araç 1.500.000 Dolara kadar alıcı bulabilmektedir.

Bentley S1 Continental Coupe

Bentley Klasikleri

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, alttaki linki tıklayarak bir kaç dakikanızı ayırabilirseniz çok sevinirim.

Bloğumuzdan Daha Etkin Faydalanmak İçin Lütfen Okuyunuz!

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!