Rolls-Royce & Bentley Klasikleri

6 Binde 1978 Rolls-Royce Silver Shadow II

İngiliz arabası dendiğinde akla ilk gelen otomobillerden olan Klasik Rolls-Royce modellerinden, sadece 4.200 mil (6.800 km.) kullanılmış 1978 model
Satılık Rolls-Royce Silver Shadow II’nin hikayesine hep birlikte göz atalım.

Satılık Rolls-Royce Silver Shadow II
Satılık Rolls-Royce Silver Shadow II
Satılık Rolls-Royce Silver Shadow II

Rolls-Royce Silver Shadow modeli 1965 yılından, 1980 yılına kadar toplam 30.057 adet üretilmiş klasik otomobil koleksiyoncuların gözdesi olan bir otomobildir. Yazımıza konu ettiğimiz Rolls-Royce Silver Shadow II modeli ise 1977 yılından itibaren üretilmeye başlanan aracın ön takımı ve direksiyon sistemi komple iyileştirildiği için, diğer modellerden ayrılması için Rolls-Royce Silver Shadow II adını alan araçtan toplamda 8.425 adet üretildi.

Satılık Rolls-Royce Silver Shadow II
Satılık Rolls-Royce Silver Shadow II İç görünüm
Rolls-Royce Silver Shadow II Döşemeleri

İngiltere’deki Historics At Brooklands adlı müzayede firması tarafından satışa sunulan Rolls-Royce Silver Shadow II, belgelenebilir 4.200 mil gibi inanılması zor bir km.ye sahip. Aracın bakımları tam ve mükemmel durumda, aracın tahmini açık arttırma fiyatı 48.000 ila 76.000 İngiliz Sterlini.

Rolls-Royce Silver Shadow II V8 Motoru
Rolls-Royce Silver Shadow II
Rolls-Royce Silver Shadow II

Rolls-Royce Silver Shadow II‘nin kaputunun altında Silver Claud serisinden tanıdığımız V8 6.750 cc. hacmindeki L410 Rolls-Royce motoru vardır. 247 Hp. güç ve 540 Nm. tork çeviren motor, sıfırdan yüze 11.5 saniyede çıkan aracın maksimum hızı 185 Km./h. Ülkemizde de oldukça sevilen Rolls-Royce modelleri ikinci el piyasasında 450.000 TL. ile 1.500.000 TL.arasında fiyatlanmaktadır.

Rolls-Royce

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, alttaki linki tıklayarak bir kaç dakikanızı ayırabilirseniz çok sevinirim.

Bloğumuzdan Daha Etkin Faydalanmak İçin Lütfen Okuyunuz!

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!