Chrysler Klasikleri

1926 Chrysler Model G70 Roadster

Belkide bir çoğunuz niye bu kadar eski model araçları yazdığım merak ediyorsunuz. Klasik Chrysler modellerini daha iyi anlamak için Chrysler’in ilk modellerini biraz daha tanımamız gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden yazılarımı fazla uzatmadan, mümkün olduğunca kısa bir şekilde araçları anlatmaya çalışıyorum.

1926 Klasik Chrysler
1926 Klasik Chrysler Model G70 Roadster
1926 Klasik Chrysler Model G70 Roadster

Walter P. Chrysler tarafından 1925 yılında kurulan, Chrysler firmasının ilk modellerinden biri olan Chrysler Model G70 Roadster modeli, o yıllarda fiyatları daha yüksek olan Cadillac ve Buick markaları ile daha uygun fiyatı ile öne çıkan G70 Roadster, ”Chrysler Six” diye adlandırılan, sıralı altı silindirli 218 Cub. 3.572 cc. hacminde 68 Hp. gücünde ve üç ileri manuel şanzımana sahipti. Değiştirilebilir yağ filtresi, karbüratör hava filtresi gibi yeniliklere imza atan Model 70, 24 saat Le Mans yarışlarına katılan ilk Amarikan otomobili olmuştur.

1926 Klasik Chrysler Model G70 Roadster
1926 Klasik Chrysler Model G70 Roadster
1926 Klasik Chrysler Model G70 Roadster

Üretildiği dönemde 3.000 Dolar civarında satılan Chrysler Model G70 Roadster, modelleri günümüzde oldukça iyi rakamlara satılmakta, yazıma konu ettiğim bu araç bir kaç yıl önce 35.000 Dolara satıldı. Günümüzde ise aracın kondisyonuna göre bu rakam daha da yükselebilmektedir. Sizleri bilmem ama ben bu araçta en çok Km. hız göstergesini beğendim.

Chrysler Model G70 Roadster

Chrysler Klasikleri

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, alttaki linki tıklayarak bir kaç dakikanızı ayırabilirseniz çok sevinirim.

Bloğumuzdan Daha Etkin Faydalanmak İçin Lütfen Okuyunuz!

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!