Klasik Tuning & ModifiyeVolkswagen Klasikleri

Mk1 ABT Volkswagen Golf GTI 163 Hp.

Sizlere seksenli yıllarda gençlerin gözdesi haline gelen Klasik Golf GTI Mk1 modelinin, 1982 yılında ABT tarafından modifiye edilen özel versiyonunu tanıtmak istiyorum.

Klasik Golf ABT Mk1
Klasik Golf ABT Mk1

ABT Golf GTI Mk1‘in dört silindirli 1.6 litrelik 110 Hp.lik motoruna KKK Turboşarjı ekleyerek aracı 163 Hp. güce çıkardı. Aracın artan gücü sonrasında güvenliği arttırmak için, frenlere daha fazla hava sirkülasyonu sağlayacak ön spoiler ABT tarafından tasarlandı, 205/60/13 ebadındaki lastik ve alaşım jantlara yer açmak için genişletilen çamurluklar ile araç bambaşka bir spor görünüme kavuşmuş oldu.

Klasik Golf ABT Mk1
Klasik Golf ABT Mk1

Volkswagen Golf ABT Mk1 üzerinde yapılan bu değişikliklerden sonra, sıfırdan yüze 6.8 saniyede ulaşan bir canavara dönüştü. ABT aracın kombi göstergesinden koltuklara kadar yaptığı modifiyenin tamamına 15.000 DM. harcadı. Bu tasarım o zamanlar o kadar çok tutulmuştu ki, bizim Bahçelievler’de bulunan oto garajımızda, komple ABT tasarımına sahip Dizel Golf MK1 beyaz bir araç vardı. Ama benim aklımda kalan o aracın içindeki deck sistem Pioneer tesisattı hey gidi günler heyy. Bizim jenerasyonumuzdakiler sanırım ne demek istediğimi anlamışlardır…

Klasik Golf ABT Mk1
Klasik Golf ABT Mk1

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, alttaki linki tıklayarak bir kaç dakikanızı ayırabilirseniz çok sevinirim.

Bloğumuzdan Daha Etkin Faydalanmak İçin Lütfen Okuyunuz!


Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!