Klasik Otomobil Piyasası

Klasik Otomobil Sahiplerini de ilgilendiren bir konu ; Çekme Belgesi Nedir ?

Klasikotom.com olarak sadece araçlar ile ilgili değil, bu araçları kullanırken yaşayabileceğiniz  her türlü durumlar ile de ilgili olarak elimden geldiğince sizleri bilgilendirmek istiyorum. Eski veya klasik araç ilanlarında zaman zaman ” Çekme belgelidir ” şeklinde açıklamalar görmekteyiz, çekme belgeli demek ; bir aracı herhangi bir neden ile kullanmayacaksanız , örneğin 2-3 yıllığına yurt dışına çıkıyorsunuz yada herhangi bir nedenle bir süre aracı kullanmayacaksınız , işte bu gibi durumlarda aracınızı trafikten çekip, çekme belgesi alabilir ve hiç bir şekilde MTV ve trafik sigortası, kasko vs gibi araç ile ilgili bir yükümlülüğünüz ve masrafınız kalmaz. Dilediğiniz zamanda da çekme belgesi ile tekrar trafiğe başvurup plakanızı tekrar takabilirsiniz.

Bir aracı trafikten çekmek , o aracı aynı zaman da dışarıdan gelebilecek her türlü haciz, rehin vs gibi durumlardan da  korumuş olur. Çünkü trafikten çekilen bir araç üzerine haciz vs konulamaz.

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, alttaki linki tıklayarak bir kaç dakikanızı ayırabilirseniz çok sevinirim.

Bloğumuzdan Daha Etkin Faydalanmak İçin Lütfen Okuyunuz!

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!