Klasik Tuning & ModifiyeMercedes-Benz Klasikleri

5.25 Milyon Dolarlık 1998 Mercedes-Benz CLK GTR

Bügün sizlere Mercedes-Benz CLK GTR efsanesini tanıtmaya çalışacağım.

Mercedes-Benz AMG CLK GTR Yarış versiyonu

Mercedes-Benz CLK GTR

1998 yılında Mercedes-Benz’in fabrika takımı bu araç ile FIA GT Dünya şampiyonasını kazanarak önemli başarılara imza attı.

Mercedes-Benz CLK GTR

Sizlere bugün tanıtacağım araç, bu efsane yarış aracının Mercedes-Benz tarafından sadece 25 adet üretilen yasal yol versiyonudur.

Mercedes Benz CLK GTR

Mercedes-Benz bu aracı ürettiği zaman, CLK GTR 3.074.000 DM. yani 1.571.711 Euro’luk astronomik fiyatı ile ürün paletindeki en yüksek fiyatlı Mercedes-Benz olma unvanını elinde bulunduruyordu…

Mercedes Benz CLK GTR

RM Sotheby’s, tarafından Monterey müzayedesinde satışa sunulan CLK GTR için belirlenen değer, tam tamına 5.250.000 Dolar! yani yaklaşık 30 Milyon TL. Elbette bu fiyat bu aracın Amerika fiyatı…

Mercedes Benz CLK GTR Tarihçesi

Mercedes-Benz, CLK GTR modelini üç versiyonda üretti; GT1 Yarış versiyonu 1997-600 Hp. – CLK GTR Yol Versiyonu 1998-1999 612 Hp. – Süpersport Versiyonu 664 Hp.

Mercedes-Benz AMG tarafından geliştirilen CLK GTR Mercedes-Benz M297 motoru V12 6.898 cc  612 Hp. 731 Nm. tork çeviriyor. Sıfırdan yüze 3.7 saniyede çıkan CLK GTR’ın son hızı 340 Km./h.

Mercedes Benz CLK GTR Roadster

Mercedes-Benz CLK GTR modelinin 25 tanesinin sadece 2 tanesi Roadster versiyonu olarak üretilmiştir. Allah hepinizin gönlüne göre versin.

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, alttaki linki tıklayarak bir kaç dakikanızı ayırabilirseniz çok sevinirim.

Bloğumuzdan Daha Etkin Faydalanmak İçin Lütfen Okuyunuz!

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

4 thoughts on “5.25 Milyon Dolarlık 1998 Mercedes-Benz CLK GTR

 • Kenan Civelek

  Çok emek veriyorsunuz siteye,güzel bir arşiv oluyor.

  Yanıtla
 • Abdullah

  Siteyi 2.el klasik araç sayfasından görüp geldim.
  Türkiyede klasik otomobil yasallaştı.
  Peki bunun prosedür nedir?
  Ötv:Kdv oranları % kaç ?
  Veya ötv alınıyor mu klasik arabada bu konu hakkında beni aydınlatırmısınız.
  Detaylı şekilde
  Cok teşekkür ederşm

  Yanıtla
 • gökhan

  mükemmel ötesi bir aracç

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!