Mercedes-Benz KlasikleriMercedes-Benz W203

Farklı Bir Dokunuş Mercedes-Benz C32 Kleemann Kompressor 330 Hp!

Bugün sizlere Danimarka merkezli Kleemann firması tarafında modifiye edilmiş, sınırlı sayıdaki araçlardan biri olan, W203 Mercedes-Benz C32 Kompressor Kleemann modelini tanıtmak istiyorum.

Mercedes-Benz C32 Kleemann Kompressör
W203 Mercedes-Benz Kleemann Kompressör
Mercedes-Benz Kleemann Kompressör Tuning

Firma tarafından üretilen 30 adet aracın Japonya’dan ithal edilen modeli 28 nolu araçtır. Kleemann firmasının uzmanlık alanı kompresör, ara soğutucu ve emme manifoldunun motor bloğunun tepesindeki, patentli ve Kleemann Kompressor adlı tek bir ünitede birleşimiydi.

Mercedes-Benz C32 Kleemann Kompressör Modifiye
W203 Mercedes-Benz C32 Kleemann Kompressör Modifiye
W203 Mercedes-Benz Kleemann Kompressör

Kleemann C32 Kompressor, bir V6 ünitesi ile donatılmış C 320 modeline dayanıyordu. Standart ​​215 hp gücündeki motor, bu sayede 330 hp’ye yükseltildi. Üstelik bu sistem bağımsız olarak satın alınabilen ve aracınıza adepte olabilen bir modifiye kitini içeriyor.

Mercedes-Benz Kleemann Kompressör 330 HP
Mercedes-Benz C32 Kleemann V6 Kompressör Modifiye
Mercedes-Benz W203 Kleemann Kompressör

Mercedes-Benz Kleemann C32 Kompressör iç tasarım, tasarım paketi ve jantlar ile kişiselleştirilmiştir. Ayrıca Süspansiyon sistemi, fren ve egzoz sistemleri de modifiye edilmiştir.

W203 Mercedes-Benz Kleemann Kompressör Alkantara döşeme
W203 Mercedes-Benz Kleemann Kompressör Deri & Alkantara döşeme
W203 Mercedes-Benz Kleemann Kompressör Alkantara döşemeler

Deri ve Alcantara döşemeli Mercedes-Benz Kleemann C23 Kompressör “143 Firnweiss” renginde dış rengi ile uyum içinde bir tasarıma sahip. Düşük profilli lastikleri, 19 inç ebadındaki Kleemann jantları, Süspansiyon tamamen elden geçirilmiş, takılmış alçaltma yayları, Bilstein spor amortisörleri. Egzoz da Kleemann tarafından yapılmıştır. Spor kaliperler ve delikli fren diskleri ile bu araç benzerlerinden ayrılmaktadır.

W203 Mercedes-Benz Kleemann Kompressör Hafızalı koltuklar
W203 Mercedes-Benz Kleemann Kompressör
W203 Mercedes-Benz Kleemann Kompressör

Polonya’da bulunan Klasykagatunku.pl firması tarafından satışa sunulan 2001 model W203 Mercedes-Benz Kleemann C32 69.500 Poland yani 15.000 Euro civarında satış etiketi taşıyor. Ne diyelim 70.000 km.deki bu araç umarım kıymetini bilecek birine nasip olur.

W203 Mercedes-Benz Kleemann Kompressör Süspansiyon
W203 Mercedes-Benz Kleemann Kompressör Süspansiyon

Yazılarımdan daha kolay haberdar olmak için Bloğuma Abone olabilirsiniz böylelikle yeni yazılarım otomatik olarak mail kutunuza iletilebilecektir. Ayrıca yazı aralarında bulunan ticari paylaşımlardan bir iki tanesini ziyaret ederseniz varlığımızı sürdürmemize ufakta olsa bir destekte bulunmuş olacaksınız. Bu konudaki hassasiyetiniz için şimdiden teşekkür ederim…

Klasikotom Youtube Kanalı AÇILDI! İzlemek için TIKLAYINIZ!

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!