Chevrolet Klasikleri

SATILDI. Kayseri’den Chevrolet İmpala SS Coupe

Bugün sizlere Memleketim Kayseri’den 1963 Model Satılık Chevrolet İmpala SS 2 Kapı Coupe 327 V8 aracı tanıtmak istiyorum. 2.Uluslararası Klasik Otomobil Festivali vesilesi ile tanıştığımız Osman Eriştiren bu eşsiz aracı uzun bir restorasyon sürecinden sonra şimdiki durumuna getirmiş.

Kayseri’den Osman Eriştiren 1963 Chevrolet İmpala SS Coupe
Kayseri’den Satılık 1963 Chevrolet İmpala SS Coupe
Kayseri’den Satılık 1963 Chevrolet İmpala SS Coupe

Chevrolet İmpala’nın 3. Jenerasyon aracı olan 1963 Chevrolet İmpala SS ( Süper Sport ) Coupe modeli, Amerikancıların Fındık Sekiz diye tabir ettiği 327 motora sahip, bende gençliğimde 1963 Chevrolet İmpala Dört kapı direksiz kullanmış biri olarak, bu aracın tam bir keyif aracı olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Kayseri’den Satılık 1963 Chevrolet İmpala SS Coupe
Kayseri’den Satılık 1963 Chevrolet İmpala SS Coupe
Kayseri’den Satılık 1963 Chevrolet İmpala SS Coupe

1963 yılında GM Chevrolet markası altında Corvair, Chevy II, Biscayne, Bel Air, İmpala, Corvette ve El Camino modellerini üretiyordu. 1963 yılının Chevrolet için ayrı bir özelliği de vardı. Zira 1963 Haziranında GM, 50 Milyonuncu Chevrolet’i üretim hattından indiriyordu.

50 Milyonuncu Chevrolet 10 Haziran 1963
1963 Chevrolet İmpala SS Coupe Original Broşür
1963 Chevrolet İmpala SS Coupe 327 V8

1963 Chevrolet İmpala SS Coupe‘nin motor ve teknik özelliklerine baktığımızda kaputunun altında, GM Chevrolet Small-Block V-8 327 motorunu görüyoruz. V8 Silindir 5354 cc. / 326.7 cub. hacmindeki motor, 300 Hp. güç ve 488 Nm. tork üretiyor. Yerden dört ileri BORG WARNER manuel şanzımanı ile sıfırdan yüze 7.3 saniyede çıkabilen aracın maksimum hızı ise 200 Km./h.

1963 Chevrolet İmpala SS Coupe
1963 Chevrolet İmpala SS Coupe

Şimdi gelelim 1963 Chevrolet İmpala SS Coupe‘nin Satış fiyatına, Kayseri’de bulunan bu eşsiz araç için istenen Satış Fiyatı ….. Chevrolet Klasikleri arasında ayrı bir yeri olan İmpala SS, İnşaallah kıymetini bilecek birisine nasip olur… ARAÇ SATILMIŞTIR!

Satılık Amerikan Otomobili
Satılık Chevrolet

Yazılarımdan daha kolay haberdar olmak için Bloğuma Abone olabilirsiniz böylelikle yeni yazılarım otomatik olarak mail kutunuza iletilebilecektir. Ayrıca yazı aralarında bulunan ticari paylaşımlardan bir iki tanesini ziyaret ederseniz varlığımızı sürdürmemize ufakta olsa bir destekte bulunmuş olacaksınız. Bu konudaki hassasiyetiniz için şimdiden teşekkür ederim…

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

4 thoughts on “SATILDI. Kayseri’den Chevrolet İmpala SS Coupe

 • Ziya Nafi Kara

  Elinize emeginize saglik. Cok guzel.

  Yanıtla
 • Ali Suyunu

  İlk defa bu portalı gördüm ve çok beğendim..Sizi tebrik ederim,yıldızlı sayfama kayıt ettim..Benim parça sorunundan dolayı hurdaya aymak zorunda kaldığım bir ’71 VOLVO 164 üm vardı..ama yine bir klasik otomobil almayı düşünüyorum ve araştırıyorum .Facebook adresim Ali Suyunu (İst.Ünv.) …saygılarımla.

  Yanıtla
  • Ali bey teşekkür ederim. Bir yardımım dokunursa sevinirim bana 0532 763 24 63 nolu telefondan veya Whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz…

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!