Volkswagen Klasikleri

İnanılmaz! Sadece 19 Km.de! 1985 VW Beetle

Bugün sizlere Volkswagen hayranlarının nabzını yükseltecek bir VW Beetle 1200 modelini sizlere tanıtmak istiyorum. Üstelik Sıfır KM.den farksız bu eşsiz araç Almanya’daki bir VW Bayisi tarafından satışa sunuluyor.

Original 19 Km.de VW Kafer 1200
VW Kafer 1200 Düşük Km.de!
Restorasyonsuz VW Kafer 1200

Volkswagen Tarihçesi VW Beetle başlıklı makalemde tarihçesini anlatmaya çalıştığım VW ülkemizde de geniş bir hayran kitlesine sahip olan efsane klasiklerdendir. Klasik otomobillere meraklı gençlerin ucuz fiyatından ve şirin görüntüsünden dolayı tercih ettiği VW Beetle, gençlerin olduğu kadar bizim jenerasyonumuzunda tercih ettiği klasikler arasında yerini alıyor.

VW Kaplumbağa Vosvos vs.
VW Legend Low Miles
Volkswagen 1200 Kafer

1935’li yıllarda başlayan VW Beetle üretim serüveni Almanya’da 1979 yılına kadar sürdü. Sonrasında Meksika ve Brazilya fabrikalarında 2003 yılına kadar süren bu macera sonunda otomobil sanayisinde kıralması zor bir rekora imza atarak 21 Milyon adet VW üretildi. Sizlere tanıttığım bu araçta 1985 yılında Meksika fabrikasında üretilen modellerden. Bloğumda zaman zaman örneklerini sunduğum samanlıkta saklanan satın alındığı tarihten itibaren korunan araçlardan biri.

Şaka Değil, Sadece 82 Km’de 1984 Mercedes-Benz W123 300 Dizelin Hikayesi.

Sadece 247 Kilometrede ! 1997 Bmw 740i E38, inanılmaz ama gerçek.

VW 1200 Kafer
Vosvos Volkswagen Klasik
Klasik Volswagen

Almanya’nın Dierdorf şehrindeki VW yetkili satıcısı Autohaus Spies GmbH & Co. KG firması tarfından satışa sunulan orijinal 19 Km.deki 1985 model VW 1200 Kafer için istenen fiyat 44.900 Euro, Almanya şartlarında ilk başta yüksek gelen bu fiyat, bu yaşta ve bu kondisyonlardaki araçlar için oldukça kabul edilebilir.

Volkswagen Klasikleri
Volkswagen Klasiği
1200 VW Kafer

Elbette böyle bir araç satın alınıp gündelik olarak kullanılacak bir araç değil. Bu kondisyondaki bir araç hiç kullanılmadan bir koleksiyonerin garajında yerini almalı ki değerini koruyabilsin. Tabii ki bu benim düşüncem…

VW 1200 Beetle
VW 1200 Kafer Mexico
VW Beetle

Volkswagen Meksika fabrikasında üretilen 1985 VW Beetle 1200 modeli, 1184 cc hacmindeki motoru 34 Hp gücünde ve dört ileri manuel şanzımanı ile oldukça mütavazi bir model. İnşaallah kıymetini bilecek birine nasip olur… Lütfen yorumlar kısmında tecrübelerinizi bizlerle paylaşınız.

VW Mexico 1997

Lütfen yorumlar kısmından deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşınız, alttaki linki tıklayarak bir kaç dakikanızı ayırabilirseniz çok sevinirim.

Bloğumuzdan Daha Etkin Faydalanmak İçin Lütfen Okuyunuz!

Serdar BELLEK

Bu Bloğun yazarı Serdar BELLEK 1967 Yılında İstanbul Sarıyer'de doğdu, Mercedes Benz Bayisi Mengerler'de ve bayi teşkilatlarında yaklaşık 15 yıl boyunca 2.El Otomobil Satış Müdürlüğü yaptı. 2009 yılından 2019 yılına kadar başta Mercedes Benz ve diğer Alman otomobillerinin satışını yapan ASR MOTORS'da Genel Müdürlük yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır. Bu Bloğu kurmaktaki amacı yine kendisinin kurucusu olduğu ve 35.000 Üyesi bulunan Mercedes Benz 2.EL® Facebook gurubunun devamında, Mercedes Bmw ve diğer tüm klasik otomobil markalarına ve klasik olan her türlü objeye gönül vermiş kişilerin ''Doğru ve Sağlıklı Bilgilere'' ulaşmasını temin etmek, almak istedikleri araçları aldıklarında karşılaşacakları durumları kendilerine bildirmek, ve Türkiye'deki ikinci el piyasası hakkında doğru bilgilere ulaşmasını sağlamaktır.Lütfen Yorumlarınız ile bloğumuza destek olunuz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Content is protected !!